We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2010-2011 Season
Friday, 25 April 2014
Match Day :  Sunday, 19 Sep 2010 Sunday, 26 September 2010 Sunday, 03 Oct 2010
Players Suspended
There are 44 matches
Premier Division
3 4 AFC White Swan v Kiveton Park (Sunday) - WITHDRAWN
MMW Muglet Lane - Maltby
10:30 AM
 GARY MELLOR
H: S.Hayes  S.Somerville  R.Welsh  A: J.Lee  S.Mcdonnell(2)  J.Plant  S.Somerville  S.Mcdonnell
4 2 Millmoor Juniors v Maltby Haynook
Grange Park - Droppingwell
 D. Whitehead
H: M.Barnfield(3)  S.Barraclough  A: L.Lee(2)  T.Allen
5 0 S&M Canklow v Aughton Robin Hood
Canklow Recreation - Canklow
Home/Away Team entered by M.Williams
 M. Chapman
H: S.Hopewell  C.Horner  L.Jordan(3)  C.Horner
1 2 Sunnyside v AFP
Sunnyside Recreation Ground - Sunnyside
Away Team entered by M.Williams
 P. Canadine
H: W.Donnelly  A: S.Burns  G.Swann  W.Mcclare
0 2 Thrybergh WMC v Brinsworth Whitehill
Hollings Lane - Thrybergh
Home Team entered by M.Williams
 N. Walker
 A: D.Conway  N.Longhurst  D.Conway
Division 1
2 1 Domino v MALTBY MINERS WELFARE JUNIORS
Barkers Park - Kimberworth
Away Team entered by M.Williams
 A. Price
H: T.Hartshorn(2)  A: P.Slater
8 1 Three Magpies v Thorpe Hesley Wanderers
Brinsworth Playing Fields - Brinsworth
Home Team entered by M.Williams
 R. Trehern
H: P.Rodgers  L.Rollinson(6)  R.Stewart  A: M.Wyatt  M.Wyatt
4 0 YELLOW LION v High Green Rovers - WITHDRAWN
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
Home Team entered by M.Williams
 P. Moore
H: A.Garlick  S.Hadfield  D.Kettleborough  L.Milnes  C.Glasby
Division 2
4 6 Carlton Park Hotel v FC Brinsworth Club
Eldon Road - Eastwood
Away Team entered by M.Williams
 JOHN HANCOCK
H: A.Cowie(2)  R.Schofield(2)  A: J.Dexter  J.Harris(2)  A.Hatfield(2)  W.Smith  A.Cowie
2 1 Maltby Catholic Club v Sporting Blue Bell
MMW Muglet Lane - Maltby
 D. Jarvis
H: M.Hayes  J.Robinson  A: D.Woodrup  M.Maddison  D.Broomby
3 2 Todwick Villa v KCM Fighting Cocks
Goosecarr Lane - Todwick
Home/Away Team entered by M.Williams
 R. Mclean
H: C.Cocking  D.Payne  B.Prescott  A: A.Hitchens  OG
2 1 Treeton CC v Bradgate
Treeton CC
 G. Yoxall
H: M.Gelsthorpe  R.Unwin  A: S.Cowles  S.Marsden
0 1 Wales Jubilee Club v Masons Arms Wellgate
Kiveton Park Recreation Ground - Kiveton
Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
 A: A.Sheldon
Division 3
2 3 ARBOURTHORNE SWD v Westfield Rangers
SWD Heeley Bank
Home/Away Team entered by M.Williams
 K. Dyson
H: R.Morris  B.Spankisman  A: T.Brown(2)  J.Walton
6 5 Brush & Easel BSJ v Whiston
Bill Hawes - Bramley
Away Team entered by M.Williams
 Steven Beresford
H: R.Dowell  L.Mcveigh(3)  M.Race  C.Scanlon  A: J.Epton(3)  J.Wilding(2)  R.Alford
5 5 QUEENS RAWMARSH v Ravenfield Arms - WITHDRAWN
Fighting Cocks Claypit Lane - Rawmarsh
Home Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: G.Elliott  S.Griffiths  M.Hacking  G.Johnson  D.Woodcock  A: M.Brookes  L.Kerry  G.Pierpoint  M.Whatley(2)  R.Anderson
0 0 Thurcroft Top Club v Reresby Arms
Thurcroft Welfare - Thurcroft
 F. Stephenson
 N.Wallhead
0 6 Wilton Rotherham v Canklow Hare & Hounds
Ferham Park - Ferham
 M. Michael
 A: N.Cardwell  I.Donnelly(2)  D.Hall(2)  L.Johnson  L.Johnson
Division 4
4 4 AFC Galaticos v Colin
Barnsley Road - Thorpe Hesley
Away Team entered by M.Williams
 D. Heap
H: L.Hill  OG(2)  D.Rees  A: J.Forth  D.Hall(2)  S.Ward  L.Doncaster
5 0 FC Maltby Brooklands v SHEPPEY
Manor Fields - Maltby
Away Team entered by M.Williams
 WILLIAM PITCHFORD
H: M.Challinor  S.Christian  P.Preece  L.Smithyman  L.Whydle  S.Christian
2 2 Harley Horseshoe - WITHDRAWN v Upper Haugh Dynamoes
Barkers Park - Kimberworth
 S. Kilgallen
H: D.Bingham  C.Mattinson  A: D.Lunn  C.Quinn  D.Bingham  A.Ison
0 0 Masons Arms Wickersley v Three Horseshoes
Sorby Way - Wickersley
Away Team entered by M.Williams
 M. Reynolds
Division 5
0 5 Aston Lodge v Wickersley CC 08
Lodge Lane - Aston
 S. Evans
 A: A.Allamby-Evans  M.Bradbury  J.Brown  L.Hitchen  D.Jones  M.Kent  S.Lluka
1 9 Bramley SFC v Anstonians
Flash Lane Lower - Bramley
Away Team entered by M.Williams
 A. Guest
H: C.Birch  A: G.Armitage(3)  J.Bass(3)  K.Higginson(2)  P.Wilks  S.Rockett
2 3 Earl Grey TR v Parkgate Inn
Rawmarsh Welfare (Hill 60) - Rawmarsh
Home Team entered by M.Williams
 D. Bradshaw
H: J.Griggs  K.South  A: K.Allott(2)  A.Davis  M.Brunt
3 1 RUSC 85 The Colin v AFC Milestone
Ruby Cook - Flanderwell
Away Team entered by M.Williams
 A. Stephenson
H: J.Lynskey  T.Railton  A.Shaw  A: M.Pierce  R.Stephenson
1 0 Ship 2010 v Aston Rosegarth
Barkers Park - Kimberworth
Away Team entered by M.Williams
 R ALLOTT
H: G.Petch  M.Harris
Division 6
1 2 Aston Athletic v Aughton
Len Kyte Ground - Aughton
Home/Away Team entered by M.Williams
 P. Jackson
H: K.Mee  A: C.Fowler  K.Wright
1 0 Harthill Blue Bell v Yorkshire Terrier
Clowne College Campus - Clowne
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: K.Rhodes
4 0 Park Life v AFC Milton
Herringthorpe Playing Fields - Herringthorpe
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: L.Birks  M.Duke  L.Ellis  M.Stringer
1 2 Pewter Pot v GREASBROUGH CROWN
St Pauls Field - Wingfield
Home/Away Team entered by M.Williams
 G. Walker
H: J.Wake  A: S.Boswell  A.Ellis
3 2 Roland Arms v Brampton
Burgoyne Park - Aston
Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: J.Brumley  R.Tingle  A: M.Finnie  R.Woodthorpe  N.Lyons
Division 7
1 3 AFC Don John v Stag
Flash Lane Lower - Bramley
Away Team entered by M.Williams
 P. Walton
H: T.Groom  A: K.Furlong  T.Swann  K.Thomas  T.Groom
3 2 Alpine v CLUB POT
Barkers Park - Kimberworth
 A. Holyhead
H: B.Barber  T.Beech  L.Brunt  A: J.Register  A.Wordsworth  M.Newcombe
5 1 East Dene Social Club v Hare & Hounds Wellgate
Eldon Road - Eastwood
Home/Away Team entered by M.Williams
 D T WARD
H: D.Doman  C.Mcenery  L.Newman  C.Sutcliffe  P.Westby  A: R.Rowley
2 4 Manor Barn v Dalton Progressive WMC
Barnsley Road - Thorpe Hesley
10:30 AM

Home/Away Team entered by M.Williams
 L. Godwin
H: S.Mould(2)  A: J.Armstrong  D.Bath  D.Liversidge  S.Turtle
2 0 Park 09 v Tabard
Sorby Way - Wickersley
Home/Away Team entered by M.Williams
 WALTER HIRST
H: A.Bent  S.Bent
Division 8
5 2 Creswell Saints v Aston Village
Swinton Park View Welfare Club - Swinton
Away Team entered by M.Williams
 R. McVeigh
H: N.Keyworth  A.Linacre  J.Miller(3)  A: A.Layne(2)  D.Ashby
2 1 Drawbridge Casuals v Rotherham Phoenix
Barkers Park - Kimberworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: C.Allott  P.Herbert  A: S.Jenkinson
7 0 Herringthorpe Club v Monkwood Hotel - WITHDRAWN
Silverwood CW - Dalton
Home Team entered by M.Williams
 J. Evans
H: M.Colley  D.Forbes(3)  D.Gott  H.Millar  S.Parker  S.Taylor
1 5 Maltby Rangers v HORTI
Bill Hawes - Bramley
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: D.Atkins  A: T.Bower  S.Gwiazda  M.Ogden  OG  W.Robinson
2 2 Rawmarsh Cricket Club v BRITANNIA AFC
Fighting Cocks Claypit Lane - Rawmarsh
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: D.Ransford  S.Wordsworth  A: D.Kelsall  M.Schofield
Miscellaneous
3 4 Bramley Village (WITHDRAWN) v Rawmarsh Earl Grey
Silverwood CW - Dalton
Away Team entered by M.Williams
 S. Royston
H: OG  D.Walker  R.Watson  A: S.Bradford(2)  A.Mottashed  S.Robshaw  P.Allison
Real Sportsman (WITHDRAWN) v Plough
Ecclesfield Park - Ecclesfield
 . SUB REF
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 26 September 2010 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 26 September 2010.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Joker
Div1
2. Brampton TU
Div2
3. Maltby Stute
Div3
4. Silverwood
Div4
5. Laughton
6. Queens Tap Room
7. Wickersley Social
Div5
8. Manor Hotel
Div6
9. Fitzwilliam Arms Hotel
Div7
10. ROTHERHAM UNISON HOMESTEAD
Div8
11. FC Sportsman