We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2010-2011 Season
Thursday, 24 April 2014
Match Day :  Sunday, 17 Oct 2010 Sunday, 24 October 2010 Sunday, 31 Oct 2010
Players Suspended
There are 51 matches
5 1 AFP v stannington village [ Round 3 ]
Ferham Park - Ferham
1 4 hemsworth miners welfare (sunday) v Plough [ Round 3 ]
1 4 Rawmarsh Earl Grey v Joker [ Round 3 ]
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
3 2 Sunnyside v station 2007 [ Round 3 ]
Sunnyside Recreation Ground - Sunnyside
H: P.Coulthard(2)  P.Roberts  J.Hammon
6 3 Wales Jubilee Club v Todwick Villa [ Round 3 ]
Kiveton Park Recreation Ground - Kiveton
H: B.Fleetwood  A.Gilbert  D.Gribben  A.Hibberd  M.Storey(2)
4 5 Anstonians v niagara [ Round 3 ]
Crow Gate - Anston
3 0 ARBOURTHORNE SWD v Bramley SFC [ Round 3 ]
SWD Heeley Bank
 M.Lund
Harley Horseshoe - WITHDRAWN v park social [ Round 3 ]
Barkers Park - Kimberworth
5 4 Laughton v mexborough main street (sunday) [ Round 3 ]
Thurcroft Welfare - Thurcroft
H: A.Adshead(2)  J.Hibbert  R.Hill  L.Oxby  A.Adshead
1 2 mosorough v Colin [ Round 3 ]
 A: J.Forth  S.Ward  K.Walsh
4 1 Queens Tap Room v sprotbrough country club [ Round 3 ]
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
2 5 Ravenfield Arms - WITHDRAWN v greendale oak [ Round 3 ]
Hollings Lane - Ravenfield
H: A.Dearing  P.Rodgers  K.Nuttall
4 3 rossington labour club v Brush & Easel BSJ [ Round 3 ]
 A: R.Dowell  M.Race  C.Scanlon  S.Gladwin
3 5 Three Horseshoes v Silverwood [ Round 3 ]
Sorby Way - Wickersley
 A: M.Hainsworth  N.Lord  S.Malik(2)  D.Medlock
3 2 Westfield Rangers v conisbrough alma [ Round 3 ]
Westfield Old School - Westfield
Premier Division
2 2 Brinsworth Whitehill v Aughton Robin Hood
Phoenix Sports - Brinsworth
 D. Bradshaw
H: D.Conway  S.O'Connor  A: M.Lambert  OG  S.O'Connor  S.Whaley
8 2 Kiveton Park (Sunday) - WITHDRAWN v Millmoor Juniors
Hard Lane - Kiveton
 Mick Bell
H: J.Cocks  B.Langford(3)  A: N.Machin  M.Vallin
3 3 Maltby Haynook v Thrybergh WMC
Bill Hawes - Bramley
Away Team entered by M.Williams
 I. Smith
H: C.Staniforth(2)  R.Ward  A: D.Doane  G.Podmore  C.Wilbourne  C.Staniforth
5 5 S&M Canklow v AFC White Swan
Canklow Recreation - Canklow
Home Team entered by M.Williams
 M. Chapman
H: S.Hopewell  N.Hunt(2)  M.Jones  L.Jordan  A: S.Somerville  C.Thornton(4)  M.Jones  C.Thornton
Division 1
7 0 Brampton TU v High Green Rovers - WITHDRAWN
Toad Lane - Brampton En Le Morthern
Away Team entered by M.Williams
 GARY MELLOR
H: M.Bell  I.Draper  S.Johnson  D.Munday  R.Thompson(2)  A.Whiteley  S.Johnson
3 1 MALTBY MINERS WELFARE JUNIORS v YELLOW LION
MMW Muglet Lane - Maltby
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: S.Edwards  OG  R.Smith  A: S.Cuckson
2 6 Thorpe Hesley Wanderers v Domino
Barnsley Road - Thorpe Hesley
Home Team entered by M.Williams
 . R'mvd No Contact Mde
H: C.Hetherington  P.Hutchinson  A: T.Hartshorn  A.Littlewood  J.Moxon  C.Reading(3)
Division 2
1 1 Bradgate v Carlton Park Hotel
Silverwood CW - Dalton
 WILLIAM PITCHFORD
H: S.Richardson  A: A.Cowie  A.Mchale
5 1 KCM Fighting Cocks v FC Brinsworth Club
Fighting Cocks Claypit Lane - Rawmarsh
Home/Away Team entered by M.Williams
 D. Heap
H: D.Doyle(2)  A.Hitchens  R.Jepson  F.Smith  A: C.Fleming
1 2 Maltby Stute v Treeton CC
MMW Muglet Lane - Maltby
Home Team entered by M.Williams
 D. Whitehead
 A: M.Gelsthorpe  S.Marsden  C.Harrison
4 2 Sporting Blue Bell v Masons Arms Wellgate
Anston Welfare - Anston
Home/Away Team entered by M.Williams
 P. Moore
H: P.Carroll  R.Deakin  K.Holmes  J.Webster  A: L.Dawson(2)
Division 3
3 2 Reresby Arms v Wilton Rotherham
Hollings Lane - Thrybergh
 P. Smith
H: D.Podmore(2)  S.Shaw  A: G.Markham  D.Nuttall  S.Shaw
5 1 Thurcroft Top Club v QUEENS RAWMARSH
Thurcroft Welfare - Thurcroft
Away Team entered by M.Williams
 P. Jackson
H: T.Jacques(3)  A.Shaw  D.Walker  A: M.Hacking  T.Jacques
1 5 Whiston v Canklow Hare & Hounds
Guilthwaite Hill - Whiston
Home Team entered by M.Williams
 R. McVeigh
H: L.Jones  A: D.Hall(3)  T.Heap  J.Houghton  J.Montgomery
Division 4
1 1 AFC Galaticos v SHEPPEY
Barnsley Road - Thorpe Hesley
Away Team entered by M.Williams
 S. Evans
H: C.Dalton  A: D.Shaw  J.Maycock
1 4 Upper Haugh Dynamoes v FC Maltby Brooklands
Rawmarsh Welfare (Hill 60) - Rawmarsh
 . SUB REF
H: A.Cristinacce  A: L.Buttle  M.Challinor  M.Simmons  L.Smithyman  M.Challinor
Division 5
4 5 AFC Milestone v Ship 2010
Reignhead Farm Robin Lane - Beighton
Home Team entered by M.Williams
 WALTER HIRST
H: S.Jackson  W.Kirk  M.Pierce  S.Roberts  A: C.Allott  R.Bailey  C.Dalling  G.Petch  I.Thomson  A.Sawford
0 3 Aston Lodge v Earl Grey TR
Lodge Lane - Aston
Away Team entered by M.Williams
 R. Trehern
 A: K.Doughty  J.Griggs  D.Parkinson  D.Bentley
3 3 Aston Rosegarth v RUSC 85 The Colin
Burgoyne Park - Aston
Home Team entered by M.Williams
 G. Yoxall
H: L.Emmerson(2)  M.Morris  A: M.Fearn  J.Lynskey(2)  J.Lynskey
1 0 Manor Hotel v Parkgate Inn
Manor Fields - Maltby
Home Team entered by M.Williams
 P. Walton
H: J.Frost  M.Brunt
Division 6
3 0 AFC Milton v Aston Athletic
Barkers Park - Kimberworth
Home Team entered by M.Williams
 A. Holyhead
H: N.Majer  W.Matthews  M.Ransford
3 3 Aughton v Harthill Blue Bell
Len Kyte Ground - Aughton
Home/Away Team entered by M.Williams
 A. Stephenson
H: N.Buckley(2)  A.Hallatt  A: D.Fletcher  L.North  K.Rhodes
3 4 Fitzwilliam Arms Hotel v Roland Arms
Silverwood CW - Dalton
 JOHN HANCOCK
H: A.Boulton  S.Longden  R.Wilde  A: J.Brumley(2)  OG  R.Tingle  J.Brumley
4 2 GREASBROUGH CROWN v Yorkshire Terrier
Barkers Park - Kimberworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 L. Lythall
H: L.Burrows  L.Ellis  A.Garnett(2)  A: D.Hardy  A.Kassim
2 0 Pewter Pot v Park Life
St Pauls Field - Wingfield
Home Team entered by M.Williams
 W. Hinchliffe
Division 7
1 5 Dalton Progressive WMC v East Dene Social Club
Eldon Road - Eastwood
Home/Away Team entered by M.Williams
 . R'mvd No Contact Mde
H: K.Wright  A: L.Chadwick(2)  D.Doman  L.Newman  P.Westby
0 3 Hare & Hounds Wellgate v Manor Barn
Canklow Recreation - Canklow
Home Team entered by M.Williams
 R. Keens
 A: L.Allan  A.Walker(2)  J.Lemons
4 1 ROTHERHAM UNISON HOMESTEAD v Alpine
Flash Lane Upper - Bramley
Home Team entered by M.Williams
 S. Kilgallen
H: M.Jones  T.Quinn  M.Scaife  L.Turner  A: B.Beech  J.Cusworth
1 6 Stag v CLUB POT
The Pitches - Stag
Home/Away Team entered by M.Williams
 L. Godwin
H: J.Gilding  A: W.Bates(2)  D.Pierpoint(2)  J.Register(2)
6 0 Tabard v AFC Don John
Herringthorpe Playing Fields - Herringthorpe
 G. Walker
H: R.Green(2)  T.Mathison  M.Rollinson  M.Turner  A.Wilson  G.Thompson  P.Bush
Division 8
2 4 Aston Village v Herringthorpe Club
Aston Comprehensive School - Aston
Home Team entered by M.Williams
 F. Stephenson
H: R.Duggan  A.Layne
4 4 BRITANNIA AFC v HORTI
Eldon Road - Eastwood
Home/Away Team entered by M.Williams
 D T WARD
H: M.Schofield  M.Smith(3)  A: D.Cutts  J.Driver  OG  W.Robinson
8 2 Creswell Saints v Drawbridge Casuals
Swinton Park View Welfare Club - Swinton
Away Team entered by M.Williams
 J. Evans
H: S.Chamberlain  M.House  N.Keyworth(2)  A.Linacre  J.Miller(3)  A: M.Harris  L.Perera  J.Miller
8 1 FC Sportsman v Maltby Rangers
Ecclesfield Park - Ecclesfield
Away Team entered by M.Williams
 J. Mason
H: R.Branagan(4)  L.Dalton  A.Hurst(2)  N.Parkin  A: D.Atkins  R.Branagan
2 0 Rotherham Phoenix v Rawmarsh Cricket Club
Phoenix Sports - Brinsworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 . R'mvd No Contact Mde
H: S.Smith  K.Wood
Miscellaneous
2 1 Three Magpies v Bramley Village (WITHDRAWN)
Brinsworth Playing Fields - Brinsworth
Home Team entered by M.Williams
 M. Reynolds
H: R.Stewart  B.Watkins  A: OG  S.Askwith
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 24 October 2010 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 24 October 2010.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div2
1. Maltby Catholic Club
Div4
2. Masons Arms Wickersley
3. Wickersley Social
Div5
4. Wickersley CC 08
Div6
5. Brampton
Div7
6. Park 09
Div8
7. Monkwood Hotel - WITHDRAWN