We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
York Minster Engineering Football League
2010-2011 Season
Thursday, 24 April 2014
Match Day :  Saturday, 12 Feb 2011 Saturday, 19 February 2011 Saturday, 26 Feb 2011
Players Suspended
There are 17 matches
Premier Division
4 1 Dunnington v Copmanthorpe
 C. Simpson  T. Burn  M. Tyas
9 0 Old Malton St Marys v Poppleton United
 S. Pettit  J. White  B. Holmes
Division One
3 0 Malton & Norton v Pocklington Town
 M. Sunderland
0 3 Post Office v Wigginton Grasshoppers
 I. Fox
Division Two
2 1 Amotherby & Swinton v Crayke
Swinton
 G. Bee
4 1 Heworth v Ouseburn United
 M. Forde
4 5 Stamford Bridge v Strensall
Stamford Bridge - Catton Road
 I. Spurr
Division Three
6 1 F1 Racing v Barmby Moor
 B. Smith
3 5 Stillington v Rufforth United
Stillington
 T. Harteveld
Division Four
0 8 Bishop Wilton v Tadcaster Magnets
Bishop Wilton
 D. Purdy
2 4 Fox v Melbourne
 S. Bayley
Reserve Division A
4 0 Old Malton St Marys Reserves v Haxby United Reserves
 P. Hartley
Reserve Division B
1 4 Heslington Reserves v Pocklington Town Reserves
 M. James
1 3 Thorpe United Reserves v Dringhouses Reserves
 J. Key
Reserve Division C
0 2 Crayke Reserves v Hemingbrough United Reserves
Crayke
 S. Vale
Reserve Division D
5 2 Huby United Reserves v Bishop Wilton Reserves
Huby
1 3 Selby RSSC Reserves v Cliffe Reserves
Dennison Road Selby
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 19 February 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 19 February 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Dringhouses
2. Easingwold Town
3. Hamilton Panthers
4. Haxby United
5. Huntington Rovers
6. Kartiers (Selby)
7. Riccall United
8. Tadcaster Albion A
9. Wilberfoss
10. York Railway Institute
11. York St John University
Div1
12. Bishopthorpe United
13. Hemingbrough United
14. Nestlé Rowntree
15. Selby RSSC
16. St Clements
17. Thorpe United
18. Tockwith
Div2
19. Church Fenton White Horse
20. Heslington
21. Huby United
22. Rawcliffe
23. Terrington Glory
Div3
24. Aviva
25. Civil Service
26. Cliffe
27. Elvington Harriers
28. Fulford FC United
29. Osbaldwick
30. Wheldrake
Div4
31. Bubwith
32. KS Polonia/St Clements
33. LNER Builders
34. Moor Lane
35. Selby Olympia
36. Sporting Knavesmire
ResDA
37. Aviva Reserves
38. Bishopthorpe United Reserves
39. Copmanthorpe Reserves
40. Dunnington Reserves
41. Easingwold Town Reserves
42. Huntington Rovers Reserves
43. Wigginton Grasshoppers Reserves
44. York St John University Reserves
ResDB
45. Amotherby & Swinton Reserves
46. Church Fenton White Horse Reserves
47. Hamilton Panthers Reserves
48. Kartiers (Selby) Reserves
49. Riccall United Reserves
50. Wilberfoss Reserves
ResDC
51. Fulford FC United Reserves
52. Malton & Norton Reserves
53. Nestlé Rowntree Reserves
54. Poppleton United Reserves
55. St Clements Reserves
56. Stamford Bridge Reserves
57. Tockwith Reserves
58. York Railway Institute Reserves
ResDD
59. Civil Service Reserves
60. F1 Racing Reserves
61. Strensall Reserves
62. Tadcaster Magnets Reserves