We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Greater London Womens Football League
Member of the Women's Football Pyramid
2011-2012 Season
Friday, 25 April 2014
Match Day :  Sunday, 09 Oct 2011 Sunday, 16 October 2011 Sunday, 23 Oct 2011
Players Suspended
There are 47 matches
0 7 004 Hackney Womens v West Ham United [ Round 1 ]
Hackney Marshes East
6 0 001 Fulham Compton OB v Godalming Town [ Round 1 ]
Barnes Common
1 5 002 Abbey Rangers U18 v Fulham Deaf [ Round 1 ]
2 2 003 Farnham Town v Cobham [ Round 1 ] [ Home Win on penalties ]
AET. Farnham win 4-2 on penalties
4 1 004 AFC Wimbledon U18 v South Park [ Round 1 ]
13 1 005 Croydon Borough v Merton [ Round 1 ]
H - 006 AFC Wimbledon v Tooting & Mitcham United [ Round 1 ] [ Home Win was awarded ]
9 0 007 Merstham Youth v Guildford Saints [ Round 1 ]
0 9 008 Victoire v Wandgas [ Round 1 ]
0 6 009 Claygate Royals v Molesey Juniors [ Round 1 ]
5 0 010 Knaphill U18 v Abbey Rangers [ Round 1 ]
1 5 011 Milford & Witley v Crawley Wasps [ Round 1 ]
5 1 012 Dorking v Epsom Eagles [ Round 1 ]
2 1 001 Colne Valley v British Airways [ Round 1 ]
Lucan Pavillion
3 0 002 Wealdstone Youth v Colne Valley Girls Reserves [ Round 1 ]
2 1 003 Denham United Reserves v LNER [ Round 1 ]
8 1 004 Enfield Town Reserves v Brentford Bees Reserves [ Round 1 ]
3 1 001 Welwyn Garden City v St Albans City Youth [ Round 1 ]
0 10 002 Bedmond v Watford Development [ Round 1 ]
0 9 003 Hitchin Hearts v Hemel Hempstead [ Round 1 ]
1 5 004 Sherradswood v Leverstock Green [ Round 1 ]
0 9 005 Watton v Royston Town [ Round 1 ]
3 1 006 Tring Athletic v Garston [ Round 1 ]
Miswell Lane
0 9 007 B.S.F.C v Standon & Puckeridge [ Round 1 ]
1 10 009 Kings Langley v Everett [ Round 1 ]
3 3 010 Sawbridgeworth Town v Hoddesdon Owls [ Round 1 ] [ Away Win on penalties ]
AET. Hoddesdon win 2-4 on penalties
3 1 011 St Albans City v Bushey Rangers [ Round 1 ]
2 1 012 Baldock Town v Boreham Wood [ Round 1 ]
9 0 013 Stevenage Borough v Hormead Hares [ Round 1 ]
Division One North
6 0 Leyton v Newham Womens
Match Day Centres
 A. Syla
2 2 Northwood v Tottenham Hotspur 3rds
Merchant Taylors School
12:00 PM
 D. Elkins
0 4 Tower Hamlets v Camden Town
Victoria Park (Pitch 2)
1:30 PM
 B. Townsend
Division One South
2 2 Bromleian v Hampton & Richmond Borough
Old Bromleians FC
 '. Adebayo
H - London All Stars v AFC Fulham [ Home Win was awarded ]
1:30 PM

AFC Fulham unable to field team.
0 7 Panthers Reserves v Battersea Ironsides
Colliers Wood United
 H. Achegenui
6 0 Regents Park Rangers v Petts Wood
Hurlingham Park
 D. Jenic
Division Two North
3 0 Islington Borough Ladies v Enfield Town 3rds
Douglas Eyre Sports Ground (Pitch 2)
1:30 PM
 L. Pantelli
2 5 Joybabe v East Barnet
Regents Park (Pitch 4)
 E. Jegorovas
0 0 Northwood Reserves v Katabella
Merchant Taylors School (Pitch 2)
 D. Poole
Division Two South
0 3 Clapham United v Bedfont Town
Clapham Common
1:30 PM
 M. Williams
6 3 Fulham Compton OB Reserves v London Phoenix
Barnes Common (Pitch 2)
 M. Coughlan
2 11 Old Actonians Reserves v AFC Phoenix
Old Actionians Sports Ground
 . Club Appointed
Division Three North
2 0 Battersea Ironsides Reserves v East London
Burntwood Lane (Pitch 2)
 L. Ruocco
0 4 Tower Hamlets Reserves v Headstone Manor
Victoria Park
1:30 PM
 J. Bennett
Division Three South
11 0 Clapham United Reserves v Sloane Ladies
Clapham Common
1:30 PM
 A. Herbert
2 3 Greenwich Clippers v AFC Phoenix Reserves
Avery Hill Park
 J. Sage
6 3 South London Women v Orpington
Edward Alleyn Club
 D. Laughton
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 16 October 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 16 October 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Div1N
1. Enfield Town
Div2S
2. Carshalton Athletic Reserves
3. Comets
4. Croydon Athletic
Div3N
5. Boreham Wood Reserves
6. Brentford Bees
7. Hackney Womens Reserves
Div3S
8. Southfields