We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
York Minster Engineering Football League
2010-2011 Season
Thursday, 24 April 2014
Match Day :  Saturday, 09 Oct 2010 Saturday, 16 October 2010 Saturday, 23 Oct 2010
Players Suspended
There are 36 matches
Premier Division
3 0 Copmanthorpe v Hamilton Panthers
 J. Suchecki  S. Vale  A. Ivel
4 1 Dringhouses v Easingwold Town
 S. Pettit  O. O'Brien  J. Ham
3 0 Dunnington v Riccall United
 C. Simpson  P. Cook  J. Key
3 0 Wilberfoss v Tadcaster Albion A
 B. Naylor  L. Smith  A. Wood
2 5 York Railway Institute v Huntington Rovers
 B. Ballantyne  C. Hynes  B. Bishop
1 4 York St John University v Haxby United
 N. Hawksby  B. Smith  J. Hagyard
Division One
2 2 Nestlé Rowntree v Hemingbrough United
 J. Ledgeway
3 0 Pocklington Town v Bishopthorpe United
 M. Sunderland
4 2 Post Office v Thorpe United
 J. West
4 1 Selby RSSC v Tockwith
 M. Tyas
3 5 St Clements v Wigginton Grasshoppers
South Bank Sports Community Centre
 T. Murphy
Division Two
3 2 Heslington v Crayke
 P. Scott
2 4 Heworth v Amotherby & Swinton
 P. Howes
0 3 Huby United v Terrington Glory
 I. Fox
4 0 Strensall v Ouseburn United
Sheriff Hutton Recreation Ground
 J. Ballantyne
Division Three
3 2 Aviva v Elvington Harriers
 N. Tomlinson
3 3 Cliffe v Barmby Moor
 M. Taylor
1 2 F1 Racing v Wheldrake
 G. Reeds
7 0 Osbaldwick v Rufforth United
 M. James
Division Four
1 2 Fox v Bubwith
 I. Spurr
1 5 KS Polonia/St Clements v Selby Olympia
 S. Milner
3 2 LNER Builders v Bishop Wilton
 H. Codling
7 4 Sporting Knavesmire v Moor Lane
 D. Purdy
Reserve Division A
2 0 Bishopthorpe United Reserves v Aviva Reserves
Ferry Lane Bishopthorpe
 M. Forde
0 3 Easingwold Town Reserves v Dunnington Reserves
 T. Harteveld
2 2 Haxby United Reserves v Wigginton Grasshoppers Reserves
Ethel Ward Playing Field Haxby
 C. Sutton
1 3 Huntington Rovers Reserves v York St John University Reserves
 R. Simpson
Reserve Division B
5 1 Riccall United Reserves v Heslington Reserves
 M. Butcher
1 2 Thorpe United Reserves v Pocklington Town Reserves
 A. Deakin
Reserve Division C
3 8 Crayke Reserves v York Railway Institute Reserves
Crayke
 G. Langley
2 6 Hemingbrough United Reserves v Nestlé Rowntree Reserves
 M. Burke
1 0 Poppleton United Reserves v Fulford FC United Reserves
 S. Nelson
4 2 Tockwith Reserves v Stamford Bridge Reserves
 J. White
Reserve Division D
2 2 Bishop Wilton Reserves v Huby United Reserves
Bishop Wilton
 D. Fryer
3 1 Civil Service Reserves v Tadcaster Magnets Reserves
ROCO sportsfield Clifton Moor
 G. Boothman
1 0 Selby RSSC Reserves v F1 Racing Reserves
Dennison Road Selby
 T. Domoney
 
Please click here for the Fixtures & Results for Saturday, 16 October 2010 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Saturday, 16 October 2010.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Kartiers (Selby)
2. Old Malton St Marys
3. Poppleton United
Div1
4. Malton & Norton
Div2
5. Church Fenton White Horse
6. Rawcliffe
7. Stamford Bridge
Div3
8. Civil Service
9. Fulford FC United
10. Stillington
Div4
11. Melbourne
12. Tadcaster Magnets
ResDA
13. Copmanthorpe Reserves
14. Old Malton St Marys Reserves
ResDB
15. Amotherby & Swinton Reserves
16. Church Fenton White Horse Reserves
17. Dringhouses Reserves
18. Hamilton Panthers Reserves
19. Kartiers (Selby) Reserves
20. Wilberfoss Reserves
ResDC
21. Malton & Norton Reserves
22. St Clements Reserves
ResDD
23. Cliffe Reserves
24. Strensall Reserves