We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Football Conference Youth Alliance
2011-2012 Season
Thursday, 24 April 2014
Match Day :  Monday, 14 Nov 2011 Wednesday, 16 November 2011 Monday, 21 Nov 2011
Players Suspended
There are 29 matches
South Premier Division
0 5 AFC Sudbury v Ebbsfleet United
The Mel Group Stadium
2:00 PM
 S. Woods  N. Oakes  D. Hunt
 A: T.Adewunmi(3)  R.Antoine  R.Wade  T.Adewunmi
0 2 AFC Wimbledon v Oxford United
Corinthian Casuals FC
2:00 PM
 N. Clark  I. Bryant  T. Bone
 A: C.Abrahams  C.Forster  W.Rutherford
2 0 Histon v Basingstoke Town
The Glassworld Stadium
2:00 PM
 G. Daish  J. Few  D. Ankers
H: M.Agyei  M.Meacher  E.Acheampong  D.Grinham
2 1 Woking v Dartford Whites
Brookwood Country Park
 S. Potter  D. Osborn  G. Ozolins
H: J.Cardona Cruz  J.Mazzone  A: N.Nwitua  N.Nwitua
North Division
1 1 Birmingham City Blues v Gateshead
Wast Hills Training Ground
2:00 PM
 P. Rodway  A. Cooke  R. Osborne
H: S.Mullen  A: M.Sweet  L.Trotman
0 2 FC Halifax Town v Fleetwood Town
Brighouse Town FC
2:00 PM
 B. Whitaker  H. Young  G. Butterworth
 A: B.Parry  G.Peel  S.Eastwood  T.Peterson
7 0 Mansfield Town v Newcastle Town
Mansfield Town FC
7:00 PM
 S. Hall  W. Bennett  R. Burrows
H: C.Brown(2)  S.Rogers  A.Somes(4)
0 2 Stalybridge Celtic v Ilkeston
Denton Youth FC
2:00 PM
 J. Walton  M. Johnson  . No Details
 A: T.Carty  S.Tatham
Central Division
2 0 Corby Town v Chasetown
Manor School & Sports College 3G Pitch
2:00 PM
 T. Whenham  J. Clark  A. Murison
H: L.Fairlamb  L.Williams  J.Street
0 8 Luton Town v Birmingham City Whites
Baldock Arena
2:00 PM
 G. Gray  L. Jessup  P. Gardener
 A: B.Bowen(3)  T.Dunkley  R.Edmunds  S.Lee  S.Mears  O.Sterling-James  R.Hatfield
0 0 St Albans City v Hitchin Town
Oaklands College
2:00 PM
 L. Thorne  S. Draper  T. Carter
 M.Gomes-Santos
2 2 Tamworth v Footballcv Reds
Tamworth FC
1:30 PM
 A. Salisbury  J. Masefield  D. Hill
H: L.Shearer(2)  A: A.Adeniyi  J.Huxley  R.Taylor
1 0 Watford Hertswood v Kettering Town
London Maccabi Lions
2:00 PM
 P. Draper  T. Jennings  J. Francis
H: R.McArthur  D.Oppong
South A Division
2 1 Boreham Wood Whites v Hampton & Richmond Borough
Enfield College
11:30 AM
 L. Kill  J. Stockman  M. Breen
H: O.Obi(2)  A: E.Koker  T.Maxwell  R.Sayer
3 2 Eastleigh v Carshalton Athletic
Silverlake Stadium
2:00 PM
 C. Hopkins  A. Waterhouse  S. Earl
H: Z.Pickett  J.Shear(2)  A: P.French  J.Puttnam  J.Shear  T.Bradford
2 1 JMA Reading v Wealdstone
JMA 125 Hartland Road
2:00 PM
 S. Blunden  B. Gladwin  D. Poster
H: S.Hunjan  OG  S.Hunjan
3 1 Leatherhead v St Albans Saints
Leatherhead FC
2:00 PM
 T. Gilmore  R. Clarkson  S. Blake
H: B.Daredes Quishpe  D.Kumi  M.Samba  A: N.Drain
4 3 Watford CSE v Kingstonian
Met Police Bushey
1:30 PM
 P. Hunt  T. Bailey  D. Moxon
H: L.Coles  J.Hutchinson  O.Vassell  M.Walcott  A: K.Bissaka  F.Lionel  L.Sullivan
3 1 Wingate & Finchley v Tooting & Mitcham United
Abrahams Stadium
1:00 PM
 G. Franklin  T. Ward  N. Nicolaou
H: T.Abrahams(2)  A.Pinto  A: M.Daley
South B Division
4 2 Bishop's Stortford v Halstead Town
Woodside Park
1:30 PM
 R. Mardell  K. Ward  P. Hanger
H: C.Akotuah  T.Hunter  C.Newby-Harris  K.Owusu  A: J.Smith(2)  T.Hunter  J.Smith
0 2 Dagenham & Redbridge v Tilbury
Queen's School Sports Academy
2:00 PM
 A. Greenberg  H. Feenstra  M. Barsby
 A: J.Christov  J.Wilson-Jones  M.Pearce  J.Christov
4 3 Romford v Tottenham Hotspur
Barking FC
1:00 PM
 M. Pond  R. Chellum  D. Raby
H: A.Bankole  S.Bush  L.Thomas  S.Williams  A: J.Downer  J.Kassongo  S.Maguire-Hughes  A.Bankole
2 2 Thurrock v Chelmsford City
Thurrock FC
2:00 PM
 P. Cullen  T. Megran  B. Fox
H: S.Udeze(2)  A: B.Densham  J.Moss  S.Udeze
0 5 Winchmore Hill v Boreham Wood Blues
Redbridge College
1:00 PM
 A. Gwilt  K. Preston  B. Webb
 A: M.Birch  S.Headley(2)  K.Tulloch-Weekes(2)  R.Owusu
South C Division
2 0 Cambridge United v Welling United
Cambridge United Centre of Excellence
H: R.Brown  T.Copeland  B.Williams
6 2 Charlton Athletic Trust v Maidstone United
Charlton Athletic Training Ground
2:00 PM
 A. Escudier  D. Roberts  J. Pitts
H: H.Griffiths  J.Holland(2)  L.Ledgister  L.Nelson(2)  A: M.Remess(2)  T.Trowers
1 4 Dartford Reds v Cray Wanderers
Princes Park
2:00 PM
 M. Lehane  I. Mitchell  R. Burlington
H: F.Moir  A: J.Clark  D.Mehmet  D.Wusu(2)  J.Wollard  D.Wusu
0 5 Sittingbourne v Deal Town
Sittingbourne FC
2:00 PM
 J. Smith  A. Samways  M. Allchin
 A: J.Brayne(2)  B.Love(2)  S.Staunton  E.Simpson
1 2 Tonbridge Angels v Croydon Athletic
Hadlow College
2:00 PM
 R. Adams  D. Evans  M. Indyk
H: J.Leighton  A: K.Chakarto  Y.Lari
 
Please click here for the Fixtures & Results for Wednesday, 16 November 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Wednesday, 16 November 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
SPrem
1. Bromley Blues
2. Dover Athletic
3. Havant & Waterlooville
4. Weston-super-Mare
North
5. Boston United
6. MMU Newcastle
Centr
7. Kidderminster Harriers
8. Oxford City
SthB
9. Redbridge
10. Waltham Abbey
SthC
11. Bromley Whites
12. Dulwich Hamlet