We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2008-2009 Season
Thursday, 24 April 2014
Match Day :  Sunday, 01 Feb 2009 Sunday, 15 February 2009 Sunday, 22 Feb 2009
Players Suspended
There are 27 matches
ABS Group Premier Division
5 1 Reresby Arms Athletic v Maltby Haynook
H: D.Conway(2)  P.Cooney  N.Williams(2)  A: T.Kyriacou
Allen Engineering Division One
4 3 Belvedere v Yellow Lion
H: J.Birch  S.Burns  A.Farquhar  G.Hayden  A: G.Harwood(2)  D.Kettleborough
1 2 Bramley Village v Thrybergh WMC
H: S.Dickinson  A: S.Longden  G.Podmore
5 0 East Herringthorpe v Thorpe Hesley Masons
H: R.Grice  J.Hammon  M.Medlock  C.Roden(2)
7 4 Rawmarsh Earl Grey v Hesley Wanderers
H: T.Allen  R.Johnson  S.Needham(3)  N.Szczepkowski  S.Wasilewski
10 2 Sunnyside v Anston
Anston -3 points
H: P.Roberts(3)  P.Robinson  C.Scanlon(3)  J.Walker(3)  A: D.Austin Taylor  A.Walton
Division Two
1 4 Clifton Rovers v Maltby Catholic Club
H: G.Cooke  A: J.Robinson(3)  R.Smyth
3 2 Maltby Miners (Sunday) v KCM Fighting Cocks
H: S.Houghton  C.Trueman  D.Wallace  A: R.Jepson(2)
6 0 Rawmarsh Trades v Sitwell Old Boys
H: M.Davis(3)  D.Lunn(2)  S.Robshaw
2 2 Whiston v Todwick Villa
H: R.Blore(2)  A: C.Cocking(2)
Division Three
8 1 Anston Dynamoes v Queens Rawmarsh
H: S.Brumby(2)  R.Walls(4)  P.Wright(2)
0 2 Ball Inn v Swallownest Wetherby
 A: D.Cosford  A.Jones
4 0 Thurcroft Top Club v Bradgate
H: R.Baker  M.Hall  A.McCartan  D.Walker
Division Four
3 1 Carlton Park Hotel v FC Maltby Brooklands
H: M.Norris(2)  M.Reynolds
2 0 Plough v Upper Haugh Dynamoes
H: J.Sales  K.Swift
6 3 Wales Jubilee Club v Sporting Station
H: A.Fleetwood(2)  D.Gribben(2)  W.Hutchinson  J.Lee  A: K.Holmes(2)  D.Woodrup
Division Five
0 0 AFC Titans v Brampton TU
1 8 Fitzwilliam Arms Hotel v Rawmarsh Cricket Club
H: D.Ransford  A: J.Cook  J.Griggs(4)  S.Wadsworth(3)
Division Six
0 6 Brampton v Aughton
 A: M.Bardwell  N.Buckley  C.Fowler(2)  D.Quigley  J.Tuxford
3 4 Horse and Jockey v Greasbrough Crown
H: C.Green  D.Griggs  L.Hopkinson
Division Seven
3 2 Eastwood View WMC v Yorkshire Terrier
H: D.Doman(3)  A: S.Flower  L.Hatfield
0 4 Manor Hotel v Wickersley Social Club
3 3 Red Bull v AFC Don John
H: S.Foster  T.Mathison(2)  A: G.Cunningham(3)
0 6 Rotherham Unison v Cavalier
 A: A.Dearing(5)  S.Southall
Division Eight
1 3 Dalton v Eastwood Warriors
H: P.Parker  A: J.Garnett  C.McEnery  P.Westby
2 2 Edexcel Earthquakes v Travellers Kimberworth
H: A.Ackers  D.Young
7 1 Master Brewer v Crinoline Bridge
H: K.Egan  S.Gladwin  M.MacDonald  M.Race  A: J.Brailsford
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 15 February 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 15 February 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Aughton Robin Hood
2. Brinsworth Whitehill
3. GPS Green Dragon
4. Joker
5. Kiveton Park
6. Millmoor Juniors
7. Ring O'Bells AFP Kimberworth
8. S&M Canklow Hotel
9. Thurcroft
10. White Swan AFC
Div1
11. Three Magpies
Div2
12. FC Brinsworth
13. Maltby Miners TR
14. Sheppey
15. Thorpe Red Lion
Div3
16. Hare & Hounds Wellgate
17. High Green Rovers
18. Masons Arms Wellgate
19. Treeton Cricket Club
20. Wilton Rotherham
Div4
21. Aston Rosegarth
22. Brinsworth S.C.
23. Masons Arms Wickersley
24. Westbrook New Crown
25. Westfield Rangers
Div5
26. Dene Brook
27. Greasbrough Ship
28. King Henry Bramley
29. Laughton
30. RUSC 85 Sir Colin Campbell
31. The Ball 2008
32. Three Horseshoes
Div6
33. AFC Milestone
34. Buck & Griffin
35. East Dene Social Club
36. Harley Horseshoe
37. Kimmie Park Rangers A
38. Manor Castle
39. Moulders Rest
40. Parkgate Inn
Div7
41. Aston Athletic
42. Harthill Blue Bell
43. Pewter Pot
44. Princess Royal
Div8
45. Brush and Easel
46. Stag
47. Wickersley CC 08
TDMT1
48. Aston Athletic
49. Buck & Griffin
TDMT2
50. Masons Arms Wickersley
TDMT3
51. Aston Rosegarth
TDMT4
52. Three Horseshoes
53. Wickersley CC 08
TDMT5
54. Dene Brook
55. King Henry Bramley
56. Sheppey