We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2010-2011 Season
Friday, 25 April 2014
Match Day :  Sunday, 07 Nov 2010 Sunday, 14 November 2010 Sunday, 21 Nov 2010
Players Suspended
There are 44 matches
Premier Division
3 3 AFC White Swan v Thrybergh WMC
MMW Muglet Lane - Maltby
Away Team entered by M.Williams
 LES BREWER
H: A.Boyd(2)  J.Frain  A: J.Maxfield  OG  R.Wilde  A.Boyd
2 0 Aughton Robin Hood v Brinsworth Whitehill
Lodge Lane - Aston
 Mick Bell
H: T.Fletcher  S.Whaley  G.Gould
2 2 Joker v Kiveton Park (Sunday) - WITHDRAWN
Ruby Cook - Flanderwell
Home/Away Team entered by M.Williams
 D. Flanaghan
H: W.Senior(2)  A: D.Macpherson  S.Mcdonnell
1 1 Maltby Haynook v S&M Canklow
Bill Hawes - Bramley
Away Team entered by M.Williams
 P. Moore
H: S.Rushton  A: OG  S.Rushton  C.Horner
1 12 Millmoor Juniors v AFP
Grange Park - Droppingwell
Away Team entered by M.Williams
 C. Unwin
H: P.Clarkson  A: G.Allott(5)  T.Brailsford  C.Cooke  S.Mcdonald(2)  S.Moore  G.Swann  C.Weir
Division 1
8 0 Brampton TU v Thorpe Hesley Wanderers
Toad Lane - Brampton En Le Morthern
 S. Royston
H: P.Draper  D.Fletcher  S.Johnson  R.Thompson(3)  A.Whiteley(2)  A.Whiteley
2 3 High Green Rovers - WITHDRAWN v Three Magpies
Parsons Cross Park
Home/Away Team entered by M.Williams
 W. Escreet
H: C.Glasby  J.Wilmshurst  A: W.Carpenter(2)  D.Matthews
7 2 Plough v MALTBY MINERS WELFARE JUNIORS
Barkers Park - Kimberworth
Away Team entered by M.Williams
 P. Canadine
H: G.Allen(2)  J.Jackson  R.O'Hanrahan  A.Parkes(3)  A: C.Bonser  R.Smith
Division 2
2 0 Carlton Park Hotel v Masons Arms Wellgate
Eldon Road - Eastwood
Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: T.Chipchase  C.Wyatt  C.Morris
3 3 FC Brinsworth Club v Maltby Stute
Brinsworth Playing Fields - Brinsworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: J.Gateley(2)  W.Smith  A: D.Gleeson  R.Popplewell  J.Trueman
2 0 KCM Fighting Cocks v Treeton CC
Fighting Cocks Claypit Lane - Rawmarsh
Home Team entered by M.Williams
 I. Smith
H: N.Bevan  F.Smith  G.Scott
1 5 Maltby Catholic Club v Todwick Villa
MMW Muglet Lane - Maltby
Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: M.Russell  A: C.Cocking(2)  A.Marsh  D.Payne(2)  J.Robinson
5 3 Sporting Blue Bell v Bradgate
Anston Welfare - Anston
Home Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: S.Murray  S.Verbrugge  R.Warner  J.Webster(2)  A: C.Bramhall  G.Bullimore  G.Mayfield
Division 3
9 1 ARBOURTHORNE SWD v QUEENS RAWMARSH
SWD Heeley Bank
Home/Away Team entered by M.Williams
 R. Kettell
H: R.Ducker  A.Holberry  B.Spankisman(2)  B.Wilde(5)  A: P.Edwards
2 2 Canklow Hare & Hounds v Ravenfield Arms - WITHDRAWN
Canklow Recreation - Canklow
Home Team entered by M.Williams
 K. Dyson
H: D.Hall(2)  A: M.Brookes  A.Wearin  L.Johnson  G.Pierpoint
5 3 Reresby Arms v Westfield Rangers
Hollings Lane - Thrybergh
Away Team entered by M.Williams
 P. Walton
H: R.Fletcher(2)  R.Grice  S.Shaw  S.Taylor  A: D.Hendzell  N.Wylie(2)  C.Tyler
14 0 Silverwood v Whiston
Magna Lane - Dalton
Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: D.Bennett  M.Hainsworth(6)  N.Kettleborough  J.Marshall  A.Medlock  D.Medlock  C.Roden(2)  P.Scott
5 4 Wilton Rotherham v Brush & Easel BSJ
Ferham Park - Ferham
 R ALLOTT
 A: L.Mcveigh(2)  M.Race  C.Scanlon  R.Bridger
Division 4
1 3 AFC Galaticos v Queens Tap Room
Barnsley Road - Thorpe Hesley
Away Team entered by M.Williams
 M. Chapman
H: D.Robinson  A: L.Smith  A.Yates(2)  M.Green
2 1 Colin v Upper Haugh Dynamoes
Barkers Park - Kimberworth
 R. Trehern
H: S.Graves(2)  A: A.Balcon  S.Graves
1 1 FC Maltby Brooklands v Wickersley Social
Manor Fields - Maltby
Away Team entered by M.Williams
 Steven Beresford
H: OG  A: M.Rose  S.Clare
1 5 Masons Arms Wickersley v Harley Horseshoe - WITHDRAWN
Sorby Way - Wickersley
Away Team entered by M.Williams
 R. Mclean
H: OG  A: J.Crawford  P.Doweyko  C.Mattinson  D.Wilkinson  M.Wragg
1 3 Three Horseshoes v Laughton
Sorby Way - Wickersley
Home Team entered by M.Williams
 G. Yoxall
H: P.Bradley  A: A.Adshead  D.Needham(2)  S.Foulds
Division 5
1 1 Anstonians v Wickersley CC 08
Crow Gate - Anston
Home Team entered by M.Williams
 F. Stephenson
H: P.Bracey  A: J.Brown  A.Farmer
2 2 Aston Rosegarth v Manor Hotel
Burgoyne Park - Aston
Home/Away Team entered by M.Williams
 R. McVeigh
H: P.Evans  J.Leigh  A: A.Wallace  A.Wilson-Storey
7 3 Bramley SFC v AFC Milestone
Flash Lane Lower - Bramley
Away Team entered by M.Williams
 W. Hinchliffe
H: C.Birch(2)  R.Bows(3)  B.Leather  M.Lund  A: M.Pierce(2)  S.Roberts  R.Bows
4 4 Earl Grey TR v RUSC 85 The Colin
Rawmarsh Welfare (Hill 60) - Rawmarsh
Home Team entered by M.Williams
 WILLIAM PITCHFORD
H: J.Cook  B.Culyer  J.Griggs  K.South  A: D.Broadhead(2)  M.Fearn  T.Railton  M.Fearn
3 2 Parkgate Inn v Aston Lodge
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
Away Team entered by M.Williams
 D T WARD
H: K.Allott  S.Davis(2)  A: D.Bentley  M.Newton  S.Davis
Division 6
3 3 AFC Milton v Pewter Pot
Barkers Park - Kimberworth
Home Team entered by M.Williams
 J. Evans
H: L.Cooper  W.Matthews  A.Watson  A: M.Hill  P.Webster(2)  P.Webster
3 1 GREASBROUGH CROWN v Aughton
Barkers Park - Kimberworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: M.Clarke  A.Garnett(2)  A: S.Phillips
1 6 Harthill Blue Bell v Fitzwilliam Arms Hotel
Clowne College Campus - Clowne
Home Team entered by M.Williams
 J. Mason
 A: R.Davis(3)  J.Szczepanski(3)  S.Mckenna
6 2 Park Life v Brampton
Herringthorpe Playing Fields - Herringthorpe
Home Team entered by M.Williams
 A. Holyhead
H: L.Birks  J.Bush  M.Duke  L.Ellis  S.Green  K.Turner-West  A: R.Cakebread  A.Gregory  S.Bailey
8 4 Yorkshire Terrier v Aston Athletic
Brinsworth Playing Fields - Brinsworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 A. Stephenson
H: D.Bennett  A.Hall(2)  D.Hardy(4)  L.Hatfield  A: T.Derrett  S.Marshall  N.Rushby(2)
Division 7
0 4 AFC Don John v East Dene Social Club
Flash Lane Lower - Bramley
Away Team entered by M.Williams
 WALTER HIRST
 A: L.Chadwick(3)  K.Wilson  S.Arrowsmith
8 0 CLUB POT v ROTHERHAM UNISON HOMESTEAD
St Pauls Field - Wingfield
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: J.Dobson  C.Gorrill  D.Pierpoint  J.Register(4)  S.Southall
0 1 Dalton Progressive WMC v Alpine
Eldon Road - Eastwood
Home Team entered by M.Williams
 S. Evans
 A: C.Egginton  M.Newcombe
1 2 Manor Barn v Park 09
Barnsley Road - Thorpe Hesley
Away Team entered by M.Williams
 G. Walker
H: C.Flanaghan  A: J.Creamer  S.Mcshane  M.Clarkson
3 6 Stag v Tabard
The Pitches - Stag
Home Team entered by M.Williams
 P. Jackson
H: OG  T.Pearson  K.Thomas  A: R.Green(2)  T.Mathison  OG  M.Parkinson(2)  M.Turner
Division 8
8 2 Aston Village v BRITANNIA AFC
Aston Comprehensive School - Aston
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: R.Duggan  J.Hewitt  A.Layne(4)  S.Saxton  D.Wakefield  A: B.Beardmore  A.Mollins
2 2 Herringthorpe Club v Creswell Saints
Silverwood CW - Dalton
 N. Marshall
 A: D.Ashby  J.Miller  D.Murphy
8 0 HORTI v FC Sportsman
Colleridge Road - Darnall
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: D.Cutts(5)  M.Fairhurst  W.Robinson(2)
7 1 Maltby Rangers v Drawbridge Casuals
Bill Hawes - Bramley
Home/Away Team entered by M.Williams
 L. Godwin
H: D.Atkins(3)  J.Nolan(2)  J.Perry  C.Turner-Swift  A: A.Cotterhill  A.Kingston
3 9 Monkwood Hotel - WITHDRAWN v Rotherham Phoenix
Fighting Cocks Claypit Lane - Rawmarsh
Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: G.Edwards  R.Ingham(2)  A: J.Butler  G.Dawson  J.Green  A.Hicks  K.Thomas  D.Wild(4)  S.Taylor
Miscellaneous
0 2 Bramley Village (WITHDRAWN) v Domino
Silverwood CW - Dalton
Away Team entered by M.Williams
 N. Walker
 A: B.Cusworth  C.Reading  P.Allison
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 14 November 2010 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 14 November 2010.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Sunnyside
Div1
2. Rawmarsh Earl Grey
3. YELLOW LION
Div2
4. Wales Jubilee Club
Div3
5. Thurcroft Top Club
Div4
6. SHEPPEY
Div5
7. Ship 2010
Div6
8. Roland Arms
Div7
9. Hare & Hounds Wellgate
Div8
10. Rawmarsh Cricket Club