We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2008-2009 Season
Friday, 25 April 2014
Match Day :  Sunday, 07 Dec 2008 Sunday, 14 December 2008 Sunday, 21 Dec 2008
Players Suspended
There are 35 matches
ABS Group Premier Division
3 1 Kiveton Park v Maltby Haynook
H: W.Calvert  M.Hassall  D.MacPherson  A: D.White
Allen Engineering Division One
3 4 Hesley Wanderers v Sunnyside
H: P.Hutchinson(2)  N.Pitts  A: B.Pritchard  P.Roberts  C.Scanlon  C.Wheeler
4 3 Rawmarsh Earl Grey v Thorpe Hesley Masons
H: T.Allen(2)  M.Baker  J.Carter  A: D.Gleeson  L.Hetherington  A.Littlewood
1 3 Thrybergh WMC v Bramley Village
H: S.Longden  A: C.Cannadine  S.Marsh  L.Whitehead
Division Two
5 1 KCM Fighting Cocks v Clifton Rovers
H: D.Doyle  A.Hitchens  C.Parry(2)  F.Smith  A: K.El-hakley
6 2 Rawmarsh Trades v Thorpe Red Lion
H: S.Bradford  R.Dowell(2)  S.Robshaw(3)  A: S.Mould  S.Oxley
4 7 Sheppey v Whiston
H: C.Staniforth(3)  P.Veal  A: A.Cullumbine  K.Hatfield  G.Huck  S.Royston(3)  C.Wosman
2 7 Sitwell Old Boys v Maltby Miners TR
H: S.Brown(2)  A: S.Hopkinson(2)  J.Masson  D.Oldfield(2)  D.Sinclair(2)
0 1 Todwick Villa v FC Brinsworth
 A: T.Symcox
Division Three
4 5 Anston Dynamoes v Ball Inn
H: A.Mason  C.Page  J.Ward(2)  A: D.Firth  N.Parkin(3)  D.Rees
1 7 Bradgate v Masons Arms Wellgate
H: S.Naseby  A: J.East  A.Goodson  M.Hunt(2)  D.Snelson(3)
0 1 Hare & Hounds Wellgate v Wilton Rotherham
 A: A.Mellor
3 1 Swallownest Wetherby v Queens Rawmarsh
H: C.Esberger(2)  R.Timmons  A: G.Pearson
Division Four
2 3 Aston Rosegarth v Masons Arms Wickersley
H: N.Carlin  M.Tingle  A: C.Beech  L.McVeigh(2)
2 2 FC Maltby Brooklands v Brinsworth S.C.
H: L.Buttle  L.Smithyman  A: P.Hollis  L.Rollinson
4 2 Sporting Station v Upper Haugh Dynamoes
H: R.Deakin(2)  K.Holmes  S.Murray  A: R.License  OG
2 2 Wales Jubilee Club v Carlton Park Hotel
H: M.Gilbert  B.Green
Division Five
3 7 Fitzwilliam Arms Hotel v Dene Brook
H: A.Garbutt  D.Ransford  J.Veitch  A: D.Fletcher(3)  D.Medlock(2)  P.Simpson(2)
0 0 Greasbrough Ship v Three Horseshoes
1 3 King Henry Bramley v Brampton TU
H: J.Hinchcliffe  A: M.Bell(2)  D.Wilsher
4 2 Laughton v RUSC 85 Sir Colin Campbell
H: S.Bradshaw  A.Davies  L.Oxby(2)  A: L.Hill  P.Trueman
0 6 Rawmarsh Cricket Club v AFC Titans
 A: L.Birks(3)  M.Duke  O.Jackson  N.Kettleborough
Division Six
3 5 Aughton v AFC Milestone
H: A.Woods(2)  K.Wright  A: J.Angus(3)  O.Cooper  S.Roberts
0 7 Brampton v Moulders Rest
 A: S.Graves  D.Hall(3)  J.Rodgers  S.Ward(2)
4 2 East Dene Social Club v Parkgate Inn
H: M.Barnfield  K.Little(2)  OG  A: C.Emptage  D.Larkin
1 1 Horse and Jockey v Harley Horseshoe
H: OG  A: L.Chadwick
3 3 Kimmie Park Rangers A v Buck & Griffin
H: C.Gallivan(2)  D.Railton  A: A.Ellis(2)  B.barber
6 0 Manor Castle v Greasbrough Crown
H: A.Hayes(3)  N.Houghton  C.Lomas  B.Moxam
Division Seven
0 4 Eastwood View WMC v Pewter Pot
 A: C.Rockett(4)
2 4 Princess Royal v Aston Athletic
H: K.Kidd  C.Ridge  A: K.Grayson(3)  A.Green
2 3 Rotherham Unison v Red Bull
H: J.Goulty  P.Ortton-Smedley  A: L.Ambler  I.Draper  T.Mathison
3 1 Wickersley Social Club v Cavalier
H: J.Bannon  S.Dungworth  G.Pierpoint  A: A.Dearing
Division Eight
2 1 Brush and Easel v Eastwood Warriors
H: Q.Ahsan  C.Mellars  A: R.Westby
3 2 Dalton v Master Brewer
H: P.Parker  M.Whatley(2)  A: S.Gladwin  G.Glossop
8 1 Stag v Edexcel Earthquakes
H: T.Dean  R.Green(2)  M.Parkinson(2)  K.Thomas  A.Wilson(2)  A: G.Hirst
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 14 December 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 14 December 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Aughton Robin Hood
2. Brinsworth Whitehill
3. GPS Green Dragon
4. Joker
5. Millmoor Juniors
6. Reresby Arms Athletic
7. Ring O'Bells AFP Kimberworth
8. S&M Canklow Hotel
9. Thurcroft
10. White Swan AFC
Div1
11. Anston
12. Belvedere
13. East Herringthorpe
14. Three Magpies
15. Yellow Lion
Div2
16. Maltby Catholic Club
17. Maltby Miners (Sunday)
Div3
18. High Green Rovers
19. Thurcroft Top Club
20. Treeton Cricket Club
Div4
21. Plough
22. Westbrook New Crown
23. Westfield Rangers
Div5
24. The Ball 2008
Div7
25. AFC Don John
26. Harthill Blue Bell
27. Manor Hotel
28. Yorkshire Terrier
Div8
29. Crinoline Bridge
30. Travellers Kimberworth
31. Wickersley CC 08
TDMT1
32. East Herringthorpe
TDMT2
33. Manor Hotel
TDMT4
34. Wickersley CC 08
TDMT6
35. Yellow Lion