We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
York Minster Engineering Football League
2010-2011 Season
Wednesday, 23 April 2014
Match Day :  Monday, 11 Apr 2011 Wednesday, 13 April 2011 Saturday, 16 Apr 2011
Players Suspended
There are 14 matches
Premier Division
3 0 Copmanthorpe v Dunnington
6:15 PM
 J. Suchecki  T. Murphy  B. Holmes
4 2 Dringhouses v Huntington Rovers
St Helens Road Dringhouses
 M. Cottingham  P. Cook  B. Bishop
V Riccall United v Kartiers (Selby) [ Void ]
 I. Tessier  J. Unwin  D. Milburn
6 1 York Railway Institute v Tadcaster Albion A
York Railway Institute
 P. Ballantyne  J. White  E. Shiers
0 8 York St John University v Hamilton Panthers
Hull Road York
 C. Simpson  G. Boothman  J. Hagyard
Division Two
3 3 Amotherby & Swinton v Strensall
 A. Wood
1 3 Church Fenton White Horse v Rawcliffe
Church Fenton
 M. Sunderland
2 0 Heslington v Heworth
 R. Simpson
5 2 Terrington Glory v Huby United
Terrington
 M. Granger
Division Three
3 3 Civil Service v Elvington Harriers
 J. Ham
1 1 Fulford FC United v Aviva
 S. Milner
1 2 Wheldrake v Barmby Moor
Wheldrake
 S. Vale
Reserve Division C
2 2 Hemingbrough United Reserves v Stamford Bridge Reserves
 M. Taylor
Reserve Division D
2 1 Cliffe Reserves v Strensall Reserves
Cliffe
 H. Codling
 
Please click here for the Fixtures & Results for Wednesday, 13 April 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Wednesday, 13 April 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Easingwold Town
2. Haxby United
3. Old Malton St Marys
4. Poppleton United
5. Wilberfoss
Div1
6. Bishopthorpe United
7. Hemingbrough United
8. Malton & Norton
9. Nestlé Rowntree
10. Pocklington Town
11. Post Office
12. Selby RSSC
13. St Clements
14. Thorpe United
15. Tockwith
16. Wigginton Grasshoppers
Div2
17. Crayke
18. Ouseburn United
19. Stamford Bridge
Div3
20. Cliffe
21. F1 Racing
22. Osbaldwick
23. Rufforth United
24. Stillington
Div4
25. Bishop Wilton
26. Bubwith
27. Fox
28. KS Polonia/St Clements
29. LNER Builders
30. Melbourne
31. Moor Lane
32. Selby Olympia
33. Sporting Knavesmire
34. Tadcaster Magnets
ResDA
35. Aviva Reserves
36. Bishopthorpe United Reserves
37. Copmanthorpe Reserves
38. Dunnington Reserves
39. Easingwold Town Reserves
40. Haxby United Reserves
41. Huntington Rovers Reserves
42. Old Malton St Marys Reserves
43. Wigginton Grasshoppers Reserves
44. York St John University Reserves
ResDB
45. Amotherby & Swinton Reserves
46. Church Fenton White Horse Reserves
47. Dringhouses Reserves
48. Hamilton Panthers Reserves
49. Heslington Reserves
50. Kartiers (Selby) Reserves
51. Pocklington Town Reserves
52. Riccall United Reserves
53. Thorpe United Reserves
54. Wilberfoss Reserves
ResDC
55. Crayke Reserves
56. Fulford FC United Reserves
57. Malton & Norton Reserves
58. Nestlé Rowntree Reserves
59. Poppleton United Reserves
60. St Clements Reserves
61. Tockwith Reserves
62. York Railway Institute Reserves
ResDD
63. Bishop Wilton Reserves
64. Civil Service Reserves
65. F1 Racing Reserves
66. Huby United Reserves
67. Selby RSSC Reserves
68. Tadcaster Magnets Reserves