We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2008-2009 Season
Wednesday, 23 April 2014
Match Day :  Sunday, 05 Oct 2008 Sunday, 12 October 2008 Sunday, 19 Oct 2008
Players Suspended
There are 55 matches
1 5 Anston v White Swan AFC [ Round 2 ]
2 2 FC Brinsworth v Todwick Villa [ Round 2 ] [ Away Win on penalties ]
3 4 Forrester Old Boys v Aughton Robin Hood [ Round 2 ]
1 2 Hesley Wanderers v Thorpe Hesley Masons [ Round 2 ]
2 5 Maltby Catholic Club v Clifton Rovers [ Round 2 ]
2 3 Maltby Haynook v Bramley Village [ Round 2 ]
2 0 Maltby Miners (Sunday) v KCM Fighting Cocks [ Round 2 ]
3 1 Millmoor Juniors v S&M Canklow Hotel [ Round 2 ]
3 4 Newcastle Arms v Kiveton Park [ Round 2 ]
3 5 Rawmarsh Trades v Goldthorpe Comrades [ Round 2 ]
H - Reresby Arms Athletic v GPS Green Dragon [ Round 2 ] [ Home Win was awarded ]
6 2 Thorpe Red Lion v Whiston [ Round 2 ]
3 0 Three Magpies v Yellow Lion [ Round 2 ]
3 2 Thrybergh WMC v Sitwell Old Boys [ Round 2 ]
1 4 AFC Milestone v Heeley and Sheffield [ Round 2 ]
4 1 AFC Titans v Aston Rosegarth [ Round 2 ]
2 4 Aston Athletic v White Rose Wanderers [ Round 2 ]
- A Ball Inn v Edexcel Earthquakes [ Round 2 ] [ Away Win was awarded ]
3 1 Ball Inn (Sheffield) v Wilton Rotherham [ Round 2 ]
2 4 Bradgate v Anston Athletic [ Round 2 ]
6 3 East Dene Social Club v Sporting Station [ Round 2 ]
4 1 Ecclesfield Greyhound v High Green Rovers [ Round 2 ]
8 2 FC Maltby Brooklands v Greasbrough WMC (WITHDRAWN) [ Round 2 ]
3 3 Greasbrough Ship v Rosehill Press [ Round 2 ] [ Home Win on penalties ]
3 6 Harley Horseshoe v Manor Hotel [ Round 2 ]
7 8 Harthill Blue Bell v Manor Social [ Round 2 ]
10 0 Horse and Jockey v Eastwood View WMC [ Round 2 ]
0 3 King Henry Bramley v Aughton [ Round 2 ]
5 4 Laughton v AFC Don John [ Round 2 ]
0 1 Malin Rangers v Princess Royal [ Round 2 ]
2 3 Moulders Rest v Red Bull [ Round 2 ]
3 6 New Crown Handsworth v Manor Castle [ Round 2 ]
3 7 New Masons v Maltby Miners TR [ Round 2 ]
2 5 Parkgate Inn v Yorkshire Terrier [ Round 2 ]
2 3 Plough v Masons Arms Wellgate [ Round 2 ]
2 0 Reresby Arms Athletic B v Dalton [ Round 2 ]
1 2 Rotherham Unison v Rawmarsh Cricket Club [ Round 2 ]
0 1 RUSC 85 Sir Colin Campbell v Treeton Cricket Club [ Round 2 ]
4 2 Swallownest Wetherby v Cavalier [ Round 2 ]
3 4 Three Horseshoes v Brampton TU [ Round 2 ]
0 5 Travellers Kimberworth v Carlton Park Hotel [ Round 2 ]
6 0 Wales Jubilee Club v Fitzwilliam Arms Hotel [ Round 2 ]
6 1 Westfield Rangers v Staffordshire Arms [ Round 2 ]
4 2 Wickersley Social Club v Upper Haugh Dynamoes [ Round 2 ]
Allen Engineering Division One
4 2 East Herringthorpe v Rawmarsh Earl Grey
H: R.Grice  J.Marshall  M.Medlock  C.Roden
5 1 Sunnyside v Belvedere
H: W.Johnson  P.Roberts  C.Scanlon(2)  C.Wheeler  A: J.Birch
Division Three
2 3 Hare & Hounds Wellgate v Anston Dynamoes
H: P.Burnell  D.Williamson  A: OG  R.Walls  J.Ward
2 2 Queens Rawmarsh v Thurcroft Top Club
H: C.Outram  A: S.Glaves  K.Harrison
Division Four
5 3 Westbrook New Crown v Brinsworth S.C.
H: A.Ainger  D.Nixon(2)  S.Sykes  J.Yeardley  A: D.Matthews  L.Rollinson  J.Warrender
Division Six
8 4 Brampton v Buck & Griffin
H: J.Pym(2)  R.Woodthorpe(3)  J.Young(3)  A: A.Ellis  C.Fairclough  OG  J.Thompson
4 3 Greasbrough Crown v Kimmie Park Rangers A
H: A.Garnett  D.Storey  M.Wordsworth(2)  A: D.Broadhead  L.Graves(2)
Division Eight
5 3 Eastwood Warriors v Stag
H: J.Garnett  B.Rodgers  R.Westby(3)  A: A.Barley  R.Ward  A.Wilson
4 2 Master Brewer v Brush and Easel
H: G.Glossop(2)  C.Stevens(2)  A: M.Hamer  C.Mellars
Miscellaneous
1 6 New Anston (WITHDRAWN) v Dene Brook
 A: K.Lewis  S.Malik  D.Medlock(4)
1 6 Number 10 (WITHDRAWN) v Wickersley CC 08
H: C.Barklam  A: S.Egginton(4)  A.Farmer  J.Jones
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 12 October 2008 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 12 October 2008.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Brinsworth Whitehill
2. Joker
3. Ring O'Bells AFP Kimberworth
4. Thurcroft
Div2
5. Sheppey
Div4
6. Masons Arms Wickersley
Div5
7. The Ball 2008
Div7
8. Pewter Pot
Div8
9. Crinoline Bridge
TDMT2
10. Masons Arms Wickersley
TDMT5
11. Sheppey