We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2010-2011 Season
Thursday, 24 April 2014
Match Day :  Sunday, 03 Apr 2011 Sunday, 10 April 2011 Tuesday, 12 Apr 2011
Players Suspended
There are 26 matches
George Stainrod Memorial Trophy
1 5 Bradgate v Wales Jubilee Club [ Semi Final ]
Grange Park - Droppingwell
 S. Royston  P. Moore  S. Kilgallen
H: R.Smyth  A: J.Fleetwood  A.Gilbert  M.Gilbert  A.Hibberd  J.Ward
2 3 Thurcroft Top Club v Treeton CC [ Semi Final ]
Grange Park - Droppingwell
 S. Evans  P. Jackson  R. McVeigh
H: T.Jacques(2)  A: S.Marsden  A.Poole  G.Scott  J.Shaw  I.Beaumont
Premier Division
1 2 AFC White Swan v Maltby Haynook
MMW Muglet Lane - Maltby
 C. Unwin
2 3 Aughton Robin Hood v Thrybergh WMC
Lodge Lane - Aston
Away Team entered by M.Williams
 P. Canadine
H: S.Bates  D.Smith  A: D.Doane  R.Harrison  S.Longden  M.Wade
4 3 Joker v S&M Canklow
Ruby Cook - Flanderwell
Home/Away Team entered by M.Williams
 I. Smith
H: R.Hayes(3)  C.Wood  A: M.Jones  L.Rollinson(2)  M.Quainoo
Division 1
0 5 High Green Rovers - WITHDRAWN v Plough
Parsons Cross Park
Home Team entered by M.Williams
 Steven Beresford
 A: J.Gilbert  J.Jackson  J.Sales  K.Shaw  C.Williams
1 5 YELLOW LION v Rawmarsh Earl Grey
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
Home/Away Team entered by M.Williams
 D. Bradshaw
H: S.Spence  A: M.Davis  J.Foster  R.Johnson(2)  N.Szczepkowski
Division 2
0 0 Carlton Park Hotel v Maltby Catholic Club
Eldon Road - Eastwood
 GARY MELLOR
 J.Wilson
1 3 Maltby Stute v Sporting Blue Bell
MMW Muglet Lane - Maltby
 R. Trehern
0 4 Masons Arms Wellgate v FC Brinsworth Club
St Bernards School - Herringthorpe
Home Team entered by M.Williams
 D. Heap
Division 3
1 1 Reresby Arms v ARBOURTHORNE SWD
Hollings Lane - Thrybergh
Home/Away Team entered by M.Williams
 M. Chapman
H: R.Fletcher  A: L.Savage  R.Watson
10 2 Silverwood v Ravenfield Arms - WITHDRAWN
Magna Lane - Dalton
 . SUB REF
H: D.Bennett  R.Bryce  M.Hainsworth(2)  N.Kettleborough  J.Marshall  D.Medlock(2)  P.Scott(2)  A: R.Anderson  M.Brookes  R.Anderson
6 1 Westfield Rangers v QUEENS RAWMARSH
Westfield Old School - Westfield
Home Team entered by M.Williams
 L. Godwin
H: T.Cutts(2)  K.Fairchild  D.Hendzell  B.Jackson  M.Jackson  A: C.Bramhall
Division 4
4 4 Laughton v Three Horseshoes
Thurcroft Welfare - Thurcroft
 Colin Bailey
H: J.Hibbert(3)  D.Needham  A: N.Escreet  J.Martin(2)  R.Walker  J.Hibbert  D.Walker
1 3 Masons Arms Wickersley v Wickersley Social
Sorby Way - Wickersley
 W. Escreet
H: A.Trofin  A: S.Dungworth  O.Layte  C.Pell  S.Pell  S.Dungworth
8 1 Queens Tap Room v AFC Galaticos
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
Home Team entered by M.Williams
 M. Michael
H: C.Emptage(3)  C.Telling(3)  A.Yates(2)  A: M.Linley  R.Gregory
Division 5
2 0 Aston Rosegarth v Wickersley CC 08
Burgoyne Park - Aston
Home Team entered by M.Williams
 Mick Bell
H: J.Short(2)  A.Farmer
4 2 Earl Grey TR v Manor Hotel
Rawmarsh Welfare (Hill 60) - Rawmarsh
Home Team entered by M.Williams
 JOHN HANCOCK
H: J.Griggs(3)  D.Parkinson
2 4 Ship 2010 v RUSC 85 The Colin
Barkers Park - Kimberworth
 P. Walton
H: R.Bailey  A.Ryan  A: D.Broadhead(2)  M.Fearn  S.Hamstead  A.Marsh  J.Lynskey
Division 6
0 0 Aston Athletic v Park Life
Len Kyte Ground - Aughton
Away Team entered by M.Williams
 J. Mault
3 4 GREASBROUGH CROWN v Roland Arms
Barkers Park - Kimberworth
Home Team entered by M.Williams
 D. Flanaghan
H: S.Boswell(2)  R.Spittlehouse  A: S.Cookson(3)  R.Tingle
4 1 Yorkshire Terrier v AFC Milton
Brinsworth Playing Fields - Brinsworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 W. Hinchliffe
H: L.Hatfield  D.Radford  L.Sheen(2)  A: C.Patterson
Division 7
0 2 Manor Barn v East Dene Social Club
Barnsley Road - Thorpe Hesley
10:30 AM

Away Time entered by M.Williams
 Gavin Jackson
 A: D.Doman  L.Newman  C.Flanaghan
2 1 Park 09 v AFC Don John
Sorby Way - Wickersley
 S. Myers
 A: K.Stephenson  C.Bennett
Division 8
3 4 Herringthorpe Club v FC Sportsman
Silverwood CW - Dalton
 J. Mason
 A: R.Bradbury(2)  C.Dalton(2)  R.Bradbury
9 1 Monkwood Hotel - WITHDRAWN v Drawbridge Casuals
Fighting Cocks Claypit Lane - Rawmarsh
 F. Stephenson
H: W.Elsom(2)  C.Groves(2)  L.Johnson  J.Law(4)  J.Law
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 10 April 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 10 April 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. AFP
2. Brinsworth Whitehill
3. Kiveton Park (Sunday) - WITHDRAWN
4. Millmoor Juniors
5. Sunnyside
Div1
6. Brampton TU
7. Domino
8. MALTBY MINERS WELFARE JUNIORS
9. Thorpe Hesley Wanderers
10. Three Magpies
Div2
11. KCM Fighting Cocks
12. Todwick Villa
Div3
13. Brush & Easel BSJ
14. Canklow Hare & Hounds
15. Whiston
16. Wilton Rotherham
Div4
17. Colin
18. FC Maltby Brooklands
19. Harley Horseshoe - WITHDRAWN
20. SHEPPEY
21. Upper Haugh Dynamoes
Div5
22. AFC Milestone
23. Anstonians
24. Aston Lodge
25. Bramley SFC
26. Parkgate Inn
Div6
27. Aughton
28. Brampton
29. Fitzwilliam Arms Hotel
30. Harthill Blue Bell
31. Pewter Pot
Div7
32. Alpine
33. CLUB POT
34. Dalton Progressive WMC
35. Hare & Hounds Wellgate
36. ROTHERHAM UNISON HOMESTEAD
37. Stag
38. Tabard
Div8
39. Aston Village
40. BRITANNIA AFC
41. Creswell Saints
42. HORTI
43. Maltby Rangers
44. Rawmarsh Cricket Club
45. Rotherham Phoenix