We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Football Conference Youth Alliance
2009-2010 Season
Wednesday, 23 April 2014
Match Day :  Monday, 02 Nov 2009 Wednesday, 04 November 2009 Monday, 09 Nov 2009
Players Suspended
There are 24 matches
League Cup
4 0 006 Football CV Reds v Stalybridge Celtic [ Round 1 ]
Training Pitch 2 - Rushden & Diamonds
 P. Ellis  T. Wenham  G. Parker
H: B.Cisse(2)  S.Mustapha  T.Oganla  C.Hemmings-Martin
North Division
0 2 Birmingham City Blues v MMU/Newcastle
Wast Hills Training Ground
 Paul Rodway  G. Lee  R. Crook
 A: D.Colclough  M.Watson  L.Parker
1 1 Chasetown v Halifax Town
Great Wryley FC
 M. Warren  M. Mooney  J. Widing
H: Z.Cogger  A: K.Joyce  C.Degville-Cross  K.Shazad
Midland Division
2 0 Birmingham City Whites v Ipswich Town CT
Wast Hills Training Ground
 R. Osborne  A. Cooke  D. Thurbon
H: P.Jolly(2)  N.Caines
3 1 Watford Hertswood v Oxford United
Rowley Lane Sports Ground
 J. Mannix  J. Reeder  P. Killen
H: S.Mustapha(3)  A: M.Joseph  S.Mustapha  S.Jarrett
2 2 Wycombe Wanderers MSC v Hitchin Town
Fairford Leys Sports Ground
 P. Greenhill  P. Rice  K. Ruddick
H: A.Grant(2)  A: M.Clifford  L.Hacker  A.Grant
Southern Division A
1 2 * Cirencester Town v Exeter CFDC
Corinium Stadium
 I. Hamilton  P. Daly  C. Bowen
H: S.Pocock  A: J.Holding(2)  J.Holding
2 3 Eastleigh v * Cirencester Town
Silverlake Stadium
 J. Norton  H. Evans  P. Morris
H: J.Crook  L.Magee  A: J.Ellis  B.Jones  L.Williams
1 1 Team Bath v JMA Reading
Sports Training Village
 R. Palmer  M. Ashdown  T. Phillips
H: J.Henley  A: T.Collins  J.Lee-Brown
Southern Division B
4 2 AFC Wimbledon v Met Police KAFC
Walton Casuals FC
 G. Taylor  B. Bennett  A. Desai
H: B.Donaldson  D.Heravi(2)  R.Kay  A: D.Banjo  A.Johnson  D.Heravi  D.Banjo
1 2 St Albans Saints v Boreham Wood Blues
Oaklands College
 J. Balser  M. Balser  M. Prince
H: A.Bell  A: S.Akinola  M.Flannery  H.Etherington
3 2 Wealdstone v Watford CSE
Hillingdon Borough FC
 M. Young  L. Kelly  Local Assistant 1
H: J.O'Connell(2)  C.Yorke  A: J.Budden  C.Wilson
1 0 Woking v Thurrock
Brookwood Country Park
 P. Jones  J. Kasey  D. Letley
H: L.Parish
4 0 Wycombe Wanderers AW v Carshalton Athletic
Bisham Abbey
 D. Hookway  B. Lynch  N. MacKenzie
H: D.Harriott  A.Jeffrey  J.Trumpet  E.Whitehouse  P.Pryor  P.Hamilton-Downes
Southern Division C
0 3 Bishop's Stortford v Romford Blues
Woodside Park
 A: D.Farycki  C.Poku(2)  D.Ford
1 2 Boreham Wood Whites v Dagenham & Redbridge
3G Astro Turf Facility
 C. Denison  G. Blackmore  V. Yeudell
H: K.Smith  A: J.Cocksedge  L.Rolfe  K.Smith  L.Rolfe
3 0 Brightlingsea Regent v East Thurrock United
Colne Community School and College
 David Brine  R. Salter  B. Bedingfield
4 0 Tottenham Hotspur v Witham Town
The Walker Ground
 D. George  C. Paul  A. Phildear
H: J.Megicks  M.Twumasi(3)  J.Megicks
3 3 Wingate & Finchley v Southend Manor
St Aloysius Playing Fields
 P. Jago  T. Ward  G. Franklin
H: J.Fitzgerald  F.Kaciu  M.Nur  A: N.Dewberry  A.Lutu(2)  M.Nur  M.Martins
Southern Division D
3 1 Cambridge United v Deal Town
College Meadow
 D. McGuinness  G. Manning  J. Newman
H: A.Ali  A.Kamenan  S.Naiwo  A: R.Hayward  A.Kamenan  S.Gilmore
3 1 Charlton Athletic Trust v Dover Athletic
Charlton Athletic Training Ground
 D. Ryan  A. Powell  Local Assistant 1
H: R.Morgan  L.Theophanous(2)  A: A.Miller  F.Ismail
0 1 Dartford Reds v Dartford Whites
Princes Park
 A: R.Golding  J.Foster  J.Hooper
3 1 Histon v Halstead Town
The Glassworld Stadium
 I. George  C. Abbott  P. Cutmore
H: A.Jestice  C.Warren  T.Wright  A: J.Page  A.Smith
2 1 Welling United Academy v Bromley Whites
Sevenoaks Training Pitch
 D. Rudd  S. Rudd  A. Back
H: T.Andrews  L.Farrell-Joseph  A: K.Williams  J.Reddington-Thomas
 
Please click here for the Fixtures & Results for Wednesday, 04 November 2009 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Wednesday, 04 November 2009.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
North
1. Farsley Celtic
2. FC United of Manchester
3. Fleetwood Town
4. Southport 'A'
5. Southport SSES
Midld
6. Boston United
7. Oxford City Blues
8. Rushden & Diamonds
9. Spalding United
10. St Albans City
SthnA
11. Basingstoke Town
12. Farnborough
13. Havant & Waterlooville
14. Oxford City Whites
15. Weston Super Mare
SthnB
16. Bromley Blues
17. Crawley Town
SthnC
18. Ebbsfleet United
19. Winchmore Hill
SthnD
20. Dulwich Hamlet
21. Romford Gold