We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Football Conference Youth Alliance
2009-2010 Season
Thursday, 24 April 2014
Match Day :  Monday, 01 Mar 2010 Wednesday, 03 March 2010 Thursday, 04 Mar 2010
Players Suspended
There are 28 matches
League Cup
0 1 066 Rushden & Diamonds v MMU/Newcastle [ Semi Final ]
Nene Park
 A: T.Parkes  M.EVANS
5 1 067 Woking v Boreham Wood Whites [ Semi Final ]
Merrow FC
H: J.Coke  M.Ellis  O.Palmer(2)  O.Sogbanmu  A: J.Brett  I.Adeyunbi
North Division
1 5 Birmingham City Blues v Chasetown
Wast Hills Training Ground
 R. Osborne  Paul Rodway  A. Cooke
H: L.Williams  A: M.Botley  J.Farmer  D.Scragg(3)  T.Horton
2 2 FC United of Manchester v Southport 'A'
Nicholls Football Centre of Excellence
 R. Skeldon  Lee Edmunds  G. Kemp
H: J.Walcott(2)  A: J.Ellis  S.Finley  L.Savva
0 3 Stalybridge Celtic v Farsley Celtic
Astley Sports College
 J. Walton  F. McGrath  M. McKeever
 A: A.Kirby  J.Stockdale  J.Sutcliffe  J.Bembo Leta
Midland Division
7 3 Boston United v Oxford City Blues
Jakemans Stadium
 A. Wilson  M. Bruntlett  J. Fairweather
H: S.Clancy  K.Davies(3)  S.Dawson  D.Kew(2)  A: L.Carnell  A.Felix  C.Hunt
11 0 Hitchin Town v Wycombe Wanderers MSC
The Arena
 G. Gray  L. Jessup  J. Robertson
H: H.Adcroft  M.Clifford  L.Foster  P.Klein  T.Pett(4)  T.Swaine  R.Webb(2)  M.Halewood
0 3 Ipswich Town CT v Birmingham City Whites
Needham Market FC
 C Dale  T Ward  G. Laflin
 A: P.Jolly  S.O'Connell(2)  T.Pagett
2 0 Oxford United v Watford Hertswood
BMW Sports Ground
 B. Boyle  S. Flory  C. Flory
H: R.Denton  T.Norbert  S.Jarrett
Southern Division A
4 1 Eastleigh v Farnborough
Silverlake Stadium
 M. Ronan  Nick Turner  P. Norris
H: C.Casson  A.Easton  C.King  T.Oludokun  A: L.Wilson  L.Wilson
2 2 Exeter CFDC v Cirencester Town
Cat & Fiddle Training Ground
 D. Pointing  P. Lynch  L. Hawkins
H: T.Baxter  P.Veal  A: A.Corcoran  C.Miller  P.Veal
4 2 JMA Reading v Team Bath
JMA 125 Hartland Road
 P. Kelly  Matthew Dixon  W. Romanski
H: T.Collins  M.Fehsenfield(2)  OG  A: J.White(2)  T.Collins  M.Johnson
2 8 Oxford City Whites v Weston Super Mare
Oxford City FC
 P. Montague  T. Munt  M. Irons
H: F.Barcelos  R.Yearwood  A: D.Grubb(2)  J.Harris  T.Hayes  R.Hodrien(2)  J.Jones(2)  J.Jones
Southern Division B
5 0 Boreham Wood Blues v St Albans Saints
3G Astro Turf Facility
 C. Denison  V. Yeudell  K. Goldman
H: S.Akinola  J.Briggs(2)  J.Ekofo  L.Witham  G.Martin
2 2 Carshalton Athletic v Wycombe Wanderers AW
Carshalton Athletic FC
 M. Ford  D. Wright  B. Browne
H: L.Chin  N.Powell  A: M.Day  H.Maguire  J.Turner  M.Day
- A Crawley Town v Bromley Blues [ Away Win was awarded ]
2 2 Met Police KAFC v AFC Wimbledon
Metropolitan Police (Imber Court) Sports Club
 P. Cook  Ronald Clarkson  B. Bennett
H: OG  P.Sexton  A: S.Brown  D.Lawrence  J.Hills  N.Gordon
4 2 Watford CSE v Wealdstone
Met Police Bushey
 Geoffrey Garnham  T. Bailey  P. Hunt
H: F.Saraci  L.Simpson  C.Wilson(2)  C.Wilson
Southern Division C
0 2 East Thurrock United v Brightlingsea Regent
Springhouse Sports & Social Club
 A: S.Bartlett  J.Grimes  L.Braybrook  T.Moore
5 0 Ebbsfleet United v Witham Town
AEI Club
 J. Quirke  A. Escudier  S. Christie
H: D.Monaghan(2)  E.Sharman(3)  A.Sherlock  A.Burton
0 0 Romford Blues v Bishop's Stortford
Barking FC
 Malcolm Pond  K. Everett  M. Locke
 A.Weston  T.LLEWELYN
9 0 Southend Manor v Wingate & Finchley
Wellstead Gardens Sports and Social Club
 R. Ager  M. Lee  L. Fisher
H: B.Doherty(2)  H.Honesty(3)  M.Martins(2)  A.Vyse(2)  H.Honesty  K.Campbell
Southern Division D
3 2 Bromley Whites v Welling United Academy
Kent County Cricket Club
 R. Williams  G. Manning  K. Hyder
H: R.Appiah  J.Britnell(2)  A: S.Fahiz(2)  C.Dunne
1 1 Dartford Whites v Dartford Reds
Princes Park
H: R.Golding  A: D.Gayle  J.Hooper  J.Nuttall
3 1 Deal Town v Cambridge United
The Charles Ground
 N. Dunn  P. Stevens  G. Chittenden
H: N.Rana  A.Upton  C.Wyles  A: Q.Conteh  S.Gilmore  K.Tamakloe
1 3 Dover Athletic v Charlton Athletic Trust
Perrys Crabble Stadium
H: S.Crane  A: I.Henry(3)  T.Loynes  I.Henry
7 0 Dulwich Hamlet v Romford Gold
Ten Em Bee Sports Ground
H: N.Clunis  R.McFarlane  C.Roberts  H.Solomon  T.Whittle(3)  E.Wilson-Joseph  R.Simons
1 2 Halstead Town v Histon
Rosemary Lane
 A: J.Sessions  T.Wright  N.Farthing
 
Please click here for the Fixtures & Results for Wednesday, 03 March 2010 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Wednesday, 03 March 2010.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
North
1. Fleetwood Town
2. Halifax Town
3. Southport SSES
Midld
4. Football CV Reds
5. Spalding United
6. St Albans City
SthnA
7. Basingstoke Town
8. Havant & Waterlooville
SthnB
9. Thurrock
SthnC
10. Dagenham & Redbridge
11. Tottenham Hotspur
12. Winchmore Hill