We are delighted to announce that Bluefields & Mitoo are now one. Read more about the exciting news...
Go back to LondonMiddx  
Go to their Website
Rotherham and District Sunday Football League
2010-2011 Season
Friday, 25 April 2014
Match Day :  Sunday, 12 Dec 2010 Sunday, 02 January 2011 Sunday, 09 Jan 2011
Players Suspended
There are 38 matches
5 2 ARBOURTHORNE SWD v carpenters arms [ Round 5 ]
SWD Heeley Bank
Premier Division
7 2 AFC White Swan v S&M Canklow
MMW Muglet Lane - Maltby
Away Team entered by M.Williams
 C. Unwin
H: T.Salt(3)  P.Slater(2)  S.Somerville  C.Thornton  A: L.Adshead  M.Jones  C.Thornton  J.Machin
1 1 Joker v AFP
Dearne Valley College
Home/Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: J.Austin  A: G.Allott
3 2 Kiveton Park (Sunday) - WITHDRAWN v Maltby Haynook
Hard Lane - Kiveton
10:30 AM

Home Team entered by M.Williams
 Colin Bailey
H: D.Harrison  N.Hood  B.Langford  A: J.Knowles  P.Staniforth  J.Knowles
3 1 Sunnyside v Aughton Robin Hood
Sunnyside Recreation Ground - Sunnyside
 P. Moore
H: P.Coulthard(3)  A: R.Williams  J.Hammon  S.Whaley
1 0 Thrybergh WMC v Millmoor Juniors
Hollings Lane - Thrybergh
Home Team entered by M.Williams
 LES BREWER
H: D.Doane
Division 1
3 3 Plough v Domino
Barkers Park - Kimberworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 S. Royston
H: J.Jackson  A.Parkes  K.Shaw  A: T.Hartshorn  A.Littlewood  C.Reading
1 3 Thorpe Hesley Wanderers v Brampton TU
Barnsley Road - Thorpe Hesley
 R. Kettell
H: M.James  A: M.Fanning  D.Fletcher  R.Medlock  C.Hetherington  P.Draper
2 0 Three Magpies v Rawmarsh Earl Grey
Brinsworth Playing Fields - Brinsworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 Mick Bell
H: N.Parker  L.Rollinson
4 1 YELLOW LION v MALTBY MINERS WELFARE JUNIORS
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
Home/Away Team entered by M.Williams
 Steven Beresford
H: S.Hadfield(3)  D.Savage  A: S.Edwards
Division 2
0 4 Maltby Stute v FC Brinsworth Club
MMW Muglet Lane - Maltby
Home Team entered by M.Williams
 N. Walker
 A: J.Gateley  D.Shepherd(2)  W.Smith  A.Gent
3 3 Masons Arms Wellgate v Carlton Park Hotel
St Bernards School - Herringthorpe
Home Team entered by M.Williams
 R. Mclean
H: P.Athey  M.Brunyee  D.Snelson  A: T.Chipchase(3)  T.Chipchase
5 1 Todwick Villa v Bradgate
Goosecarr Lane - Todwick
Home Team entered by M.Williams
 W. Escreet
H: R.Blagden(2)  D.Payne  S.Sheppard(2)  A: D.Smith
3 2 Treeton CC v Sporting Blue Bell
Treeton CC
Away Team entered by M.Williams
 I. Smith
H: S.Marsden(2)  G.Micksal  A: S.Verbrugge  D.Woodrup  A.Poole
Division 3
3 2 Brush & Easel BSJ v Wilton Rotherham
Bill Hawes - Bramley
 P. Walton
H: L.Mcveigh(2)  C.Scanlon  A: T.Allen  D.Nuttall  S.Gladwin
3 3 QUEENS RAWMARSH v Canklow Hare & Hounds
Fighting Cocks Claypit Lane - Rawmarsh
QUEENS RAWMARSH -3 points
 P. Canadine
H: G.Elliott  J.Elliott(2)  A: D.Hall(3)  M.Hacking  N.Westwood
5 0 Ravenfield Arms - WITHDRAWN v Reresby Arms
Hollings Lane - Ravenfield
 . SUB REF
H: A.Dearing(2)  OG  R.Plant  A.Wearin  L.Rodgers  D.Podmore
3 2 Whiston v Thurcroft Top Club
Guilthwaite Hill - Whiston
Home Team entered by M.Williams
 L. Lythall
H: K.Hatfield  J.Wilding(2)  A: J.Shaw  T.Sykes  N.Wallhead
Division 4
1 6 FC Maltby Brooklands v Masons Arms Wickersley
Manor Fields - Maltby
Home Team entered by M.Williams
 R. McVeigh
H: C.Ironmonger  A: S.Daggett  M.Dye  A.Hughes(3)  S.Pell  S.Pell
4 0 Harley Horseshoe - WITHDRAWN v Wickersley Social
Barkers Park - Kimberworth
Home/Away Team entered by M.Williams
 K. Dyson
H: D.Bingham  C.Hunt  C.Mattinson  D.Wilkinson
5 2 Laughton v Upper Haugh Dynamoes
Thurcroft Welfare - Thurcroft
 P. Jackson
H: T.Davies  S.Foulds  J.Hibbert(2)  D.Needham  A: A.Balcon  C.Stacey  T.Davies  D.Johnson
5 0 Queens Tap Room v Three Horseshoes
Rawmarsh Leisure Centre - Rawmarsh
Home/Away Team entered by M.Williams
 S. Kilgallen
H: C.Emptage  B.Mckeiver  J.Yates(3)
1 7 SHEPPEY v Colin
Ruddle Centre - Braithwell
Home Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: R.Bentley  A: S.Graves  D.Hall(2)  A.Walker  S.Ward(2)  M.Whatley  S.Mitchell
Division 5
3 3 AFC Milestone v Bramley SFC
Reignhead Farm Robin Lane - Beighton
Home Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: M.Pierce  S.Roberts(2)  A: R.Bows(2)  B.Leather  R.Bows
1 4 Earl Grey TR v Anstonians
Rawmarsh Welfare (Hill 60) - Rawmarsh
Home/Away Team entered by M.Williams
 J. Mason
H: J.Cook  A: K.Higginson  C.Millson  P.Wilks(2)
2 2 Wickersley CC 08 v RUSC 85 The Colin
Sorby Way - Wickersley
 P. Smith
H: J.Brown  D.Jones  A: D.Besley  L.England  D.Jones  D.Broadhead
Division 6
5 2 Brampton v Aston Athletic
Toad Lane - Brampton En Le Morthern
 WALTER HIRST
H: S.Bailey  C.Clark(2)  J.Pym  R.Woodthorpe  J.Pym
6 4 Fitzwilliam Arms Hotel v Harthill Blue Bell
Silverwood CW - Dalton
Away Team entered by M.Williams
 S. Evans
H: L.Hopkinson  S.Longden(3)  S.Mckenna(2)  A: M.Schofield(3)  T.Steele  G.Edwards
4 1 Park Life v Aughton
Herringthorpe Playing Fields - Herringthorpe
Home/Away Team entered by M.Williams
 F. Stephenson
H: L.Birks(2)  C.Boardman  M.Duke  A: D.Froggat
4 1 Pewter Pot v Yorkshire Terrier
St Pauls Field - Wingfield
Away Team entered by M.Williams
 WILLIAM PITCHFORD
H: R.Cosford(2)  P.Ellard  P.Webster  A: L.Hatfield  J.Wake
Division 7
1 3 Alpine v Manor Barn
Barkers Park - Kimberworth
 R. Trehern
H: L.Osbourne  A: S.Mould(2)  A.Walker  M.Norton
10 5 East Dene Social Club v Dalton Progressive WMC
Eldon Road - Eastwood
Home/Away Team entered by M.Williams
 N. Marshall
H: L.Chadwick(5)  D.Doman  C.Mcmichael  P.Westby(2)  K.Wilson  A: S.Moxon  A.Needham  OG  L.Price(2)
1 5 ROTHERHAM UNISON HOMESTEAD v CLUB POT
Flash Lane Upper - Bramley
Home/Away Team entered by M.Williams
 L. Godwin
H: T.Quinn  A: W.Bates  A.Brown  J.Duckmanton  C.Patterson  M.Wordsworth
8 0 Tabard v Stag
Herringthorpe Playing Fields - Herringthorpe
Away Team entered by M.Williams
 D T WARD
H: H.Andrews  A.Hanson  T.Mathison  OG  M.Parkinson(2)  G.Thompson  M.Turner  M.Turner
Division 8
2 6 BRITANNIA AFC v Rotherham Phoenix
Eldon Road - Eastwood
Home/Away Team entered by M.Williams
 G. Walker
H: B.Beardmore  C.MacFarlade  A: L.Podmore  D.Wild(5)
2 3 Drawbridge Casuals v Herringthorpe Club
Barkers Park - Kimberworth
 D. Heap
H: M.Harris  L.Perera
1 14 FC Sportsman v HORTI
Ecclesfield Park - Ecclesfield
Away Team entered by M.Williams
 J. Evans
H: A.Hurst  A: D.Cutts(3)  J.Driver  M.Fairhurst  A.Munshi(2)  M.Ogden  W.Robinson(5)  J.Worrall  A.Woodhall
Miscellaneous
5 2 Bramley Village (WITHDRAWN) v High Green Rovers - WITHDRAWN
Silverwood CW - Dalton
Away Team entered by M.Williams
 . SUB REF
H: J.Birch(4)  B.Fletcher  A: L.Ardron  C.Glasby  J.Birch
 
Please click here for the Fixtures & Results for Sunday, 02 January 2011 in Microsoft Excel format - Click here to include Goalscorers
Please click here to receive a Printer Friendly email of the Fixtures & Results for Sunday, 02 January 2011.
These teams without fixtures are available to play unless shown as
Prem
1. Brinsworth Whitehill
Div2
2. KCM Fighting Cocks
3. Maltby Catholic Club
4. Wales Jubilee Club
Div3
5. Silverwood
6. Westfield Rangers
Div4
7. AFC Galaticos
Div5
8. AFC Milton
9. Aston Lodge
10. Aston Rosegarth
11. Manor Hotel
12. Parkgate Inn
13. Ship 2010
Div6
14. AFC Milton
15. GREASBROUGH CROWN
16. Roland Arms
Div7
17. AFC Don John
18. Hare & Hounds Wellgate
19. Park 09
Div8
20. Aston Village
21. Creswell Saints
22. Maltby Rangers
23. Monkwood Hotel - WITHDRAWN
24. Rawmarsh Cricket Club